Előszó
Tankönyvünk III. részének megírása alkalmával a hivatalos bírálat alapján a rövidséget, összefüggő szerkezetet, a történelmi fejlődés szemléltetését, a politikai, hadi események tárgyalásával...
Tovább
Előszó
Tankönyvünk III. részének megírása alkalmával a hivatalos bírálat alapján a rövidséget, összefüggő szerkezetet, a történelmi fejlődés szemléltetését, a politikai, hadi események tárgyalásával kapcsolatban a gazdasági és kulturális élet ismertetését tartottuk szem előtt. Nyelvezetben világos, egyszerű és magyaros előadásra törekedtünk. Egyúttal fölhasználtuk a különféle szemléltetési eszközöket : az illusztrációkat, a Magyar Földrajzi Intézet által készült térképmellékleteket és a színkronisztikus táblázatot.
Az anyag összeállításánál Acsády, Ballagi Aladár, Ballagi Géza, Brieger, Brückner, Burckhardt, Csuday, Fraknói, Funk, Geiger, Gindely, Macaulay, Malet, Marczali, Márki, Mika, Oncken, Pauler Gyula, Philippson, Pór, Ranke, Schönherr, Szekfű, Symonds, Takács Sándor, Thaly és Weber művei voltak főbb forrásmunkáink.
Köszönetet mondunk kedves rendtársunknak, dr. Balanyi György egyetemi magántanárnak, aki szíves volt a kéziratot átnézni, tanácsaival és megjegyzéseivel segíteni.
Tankönyvünket az igen tisztelt kartársak pártfogásába ajánljuk.
Szeged-Sátoraljaújhely, 1929 aug. 31-én
Vissza