Előszó
Akik egészségügyi szakterületen kívánnak elhelyezkedni, kell, hogy jellemezze őket a mélységes humanizmus, a gyógyításra, gondozásra szoruló ember iránti szeretet. Az egészségügyi szakközépiskola...
Tovább
Előszó
Akik egészségügyi szakterületen kívánnak elhelyezkedni, kell, hogy jellemezze őket a mélységes humanizmus, a gyógyításra, gondozásra szoruló ember iránti szeretet. Az egészségügyi szakközépiskola elvégzése után általános rendelőintézeti asszisztens, csecsemő- és gyermekgondozói oklevelet szerezhetnek a hallgatók.
Azok pedig, akik más egészségügyi szakterületen szeretnének dolgozni, azoknak ez a kiadvány részletes tájékoztatót nyújt. Ezúttal bemutatjuk azt a 22 féle egészségügyi pályát, melyekben a szakképzettség egészségügyi szakiskolában nappali tagozaton, vagy munkavégzés mellett szaktanfolyamokon szerezhetők meg.
A középfokú egészségügyi pályák két csoportot alkotnak:
Egyik csoportba tartoznak azok, amelyek a beteg emberrel szorosabb kapcsolatot nem igényelnek, általában személytelenek, de ugyanakkor rendkívül pontos, alapos munkát követelnek, mint pl. diétás-nővér, gyógyszertári asszisztens, laboratóriumi asszisztens, közegészségügyi- és járványügyi ellenőr.
A másik csoportba tartoznak azok, amelyek a beteg emberrel közvetlen kapcsolatban vannak, pl. általános betegápolónő, gyermekápolónő, csecsemő- és gyermekgondozónő, szülésznő, egészségügyi védőnő, gyógytornász, ideg- és elmeápoló, szociális otthoni ápoló.
Vissza