Előszó
Kedves Olvasónk!
Ön az EGÉSZSÉGÜGYI ALMANACH immáron második kiadását tartja a kezében. Remélhetőleg az első kiadáshoz hasonlóan ezt is haszonnal forgatja majd minden orvos, gyógyszerész, valamint gazdasági vezető - és megtalálja benne a munkájához: a betegek gyógyításához, a betegségek megelőzéséhez, az egészségügyi intézmények működtetéséhez szükséges termékeket, szolgáltatásokat, illetve az ezekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. A mai világ információözönében már nem annyira az adatok mennyiségét igényeljük, hanem sokkal inkább a minőségét - a pontosság és hitelesség, a lényegre törekvés és tömörség mellett az is fontos, hogy az éppen szükséges adatok a legmegfelelőbb csoportosításban álljanak rendelkezésünkre. Ezt az igényt szeretnénk kielégíteni könyvünk második kiadásával is.
Célkitűzésünk megvalósításához legelőször is adatokra van szükség: pontos, szakmailag hiteles és tényszerű adatközlésre. Mindenekelőtt tehát hadd mondjak köszönetet - az Olvasó nevében is - mindazoknak, akik ezeket az adatokat a rendelkezésünkre bocsátották, és hirdetésükkel megtisztelték szerény kiadványunkat. A hirdetések, közös szándékunk szerint, nem a köznapi értelemben vett reklámok, hanem az olvasót kiszolgáló szakmai közlemények.
Külön köszönet illeti azokat a kedves ügyfeleinket, akik - miként sokan az első kiadás készítésekor is - információkkal, tanácsokkal, sőt tevékenyen is segítették könyvünk létrejöttét. Most is sok támogatást kaptunk hirdetőinktől, címeket (nem ritkán a konkurenciáét), egész címlistákat, kiadványokat adtak nekünk; kiállításokra hívtak meg bennünket, rendezvényekre hívták fel a figyelmünket. Többen az első kiadás terjesztésében működtek közre. Ha már az első kiadást említettem: ésszerű javaslatokat és bírálatokat kaptunk; mi pedig azon voltunk, hogy meg is fogadjuk azokat. A könyv arculatát megőrizve végrehajtott változtatások remélhetőleg javítják a kiadványunk használhatóságát.
A hirdetőinktől kapott adatokat iparkodtunk célszerűen elrendezve átnyújtani a Kedves Olvasónak. Erről a következő oldalon majd bővebben lesz szó.
Végezetül pedig szenteljünk egy szót a szónak is, hiszen minden ismeretátadásnak ez az alapja. Nem öncélúan nyelvészkedünk tehát, amikor mondandónkat helyes magyarsággal fogalmazzuk meg, hanem a pontosság és érthetőség elemi követelményének teszünk eleget. Szerencsére hirdetőink többségében e téren is jó szövetségesre találtunk, ezért sikerülhetett fejlődnünk az egységesebb szakmai szóhasználatban, a magyarosabb kifejezésmódban. A tökély egyelőre csupán kitűzött cél, de bizakodunk, hogy a következő, harmadik kiadásunk még csiszoltabb magyar nyelven szól majd a kedves Olvasóhoz
Minden Kedves Olvasónknak eredményes, jó munkát kívánunk, abban a reményben, hogy ehhez könyvünkkel a magunk szerény módján nekünk is sikerül hozzájárulnunk!
Vissza