Előszó
Köszöntjük Kedves Vásárlóinkat!
A Dr. Chen Patika 1994-ben alakult. Ekkor döntötte el Dr. Chen Zhen, a Hagyományos Kínai Orvoslás professzora, hogy támogatni szeretné a magyar emberek egészségét...
Tovább
Előszó
Köszöntjük Kedves Vásárlóinkat!
A Dr. Chen Patika 1994-ben alakult. Ekkor döntötte el Dr. Chen Zhen, a Hagyományos Kínai Orvoslás professzora, hogy támogatni szeretné a magyar emberek egészségét azzal, hogy megmutat és népszerűsít egy - addig hazánkban kevéssé ismert - új „utat", mégpedig a megelőzés jelentőségét és a gyógynövények áldásos hatásait. 20 évvel ezelőtt annak reményében alapította meg a Dr. Chen Patikát, hogy a Keleten 5000 éve jól bevált módszerek a magyar emberek egészségének megőrzésére is szolgálhatnak. A 20 év alatt számos változás történt. Mára Európa egyetlen GMP-vel (Good Manufacturing Practice, azaz Jó Gyártási Gyakorlat) rendelkező TCM vállalatává nőtte ki magát, valamint meghatározó szereplője lett a piacnak. Míg kezdetben a Dr. Chen Patika termékei csak hazánkban, addig napjainkra az EU több országában is hozzáférhetőek az egészségtudatos vásárlók számára.
De ami a legnagyobb elismerés a cég számára, hogy egyre többen vallják: „Legnagyobb kincsünk az egészségünk!" Ezen túlmenően sok hálás fogyasztót, követőt, vagy akár kétkedőt is sikerült meggyőzni arról, hogy „Az ember legjobb orvosa a világon önmaga". Ez a régi kínai mondás arra tanít meg minket, hogy az ember önmaga tehet a legtöbbet az egészségéért.
A Dr. Chen Patika a hagyományokban gyökerezik, lépést tart a tudomány fejlődésével, és mindenkor kiváló minőségre törekszik. A Szűztea termékekről híres Dr. Chen Patika, 20 éves fennállása alkalmából életre keltette jubileumi „termékpárosát", a SZŰZTEA 20 PREMIUM teát és kapszulát, amelyek 20 év tapasztalatát és tudását rejtik magukban.
A Hagyományos Kínai Orvoslás (TCM - Traditional Chinese Medicine) ötezer éves tudása napjainkban egyre népszerűbbé válik Európában és a tengerentúlon egyaránt. Míg korábban sokszor gyanakvással tekintettek e tudományra, mára már hivatalosan is elismerést nyert, így Magyarországon 2003-ban, a Magyar Tudományos Akadémia nyilatkozatával. A Hagyományos Kínai Orvoslást és az akupunktúrát 2010-ben az ENSZ UNESCO 5. COM 6.6-os számú határozatban Kulturális Örökség listájára emelte. 2011-ben a „Sárga Császár Belgyógyász Könyvei (Nei Jing)" és a „Materia Medica (Ben Cao Gangmu)" kínai gyógyászatról szóló ősi lexikonokat pedig besorolták „A Világ Emlékezete" programjába. 2013.12.17-én a magyar parlament végszavazáson elfogadta az egészségügyi törvénymódosítást, amely azt is jelenti, hogy elfogadják a kínai orvosi diplomákat. Immár az Európai Unió is fontos szerepet tulajdonít a hagyományos kínai gyógyászatnak az európai egészségügyben. Ezért is került megrendezésre a Kínai-Európai TCM Konferenciája, amelyen az Európai Parlamenti képviselet, a kínai kormány több minisztériuma és a 27 tagország hatóságai és szakegyesületei együtt tárgyaltak a kínai hagyományos gyógyászat jövőjéről és létrehozták a Kína és Európa közötti tudományos együttműködésről szóló FP7-es keretprogramot. Ebben a programban a két fél jelentős mértékben, kormányzati és akadémiai szinten is együttműködik a kínai hagyományos gyógyászat és gyógynövények kutatásában és továbbfejlesztésében. Magyarország az öt legfontosabb együttműködési tagország egyike, számos kapcsolatot létesített kínai intézményekkel. Ezek után az EU, illetve a kínai kormány úgy döntött, hogy Magyarország is tagja lesz a FP7-es keretprogramnak, és jelentős támogatásban is részesül majd, amelyet a hagyományos gyógynövény termékek kutatására és az egészségügy fejlesztésére fognak felhasználni. Az Oriental Herbs Kft. európai uniós támogatással létrehozott tradicionális és modern ismereteken alapuló termékeket előállító üzeme a GMP, ISO 9001, ISO 14001 és NQA nemzetközi szabványoknak felel meg. A modern, európai uniós GMP irányelvek alapján tervezett és validált üzem az Európai Unió FP7-es keretprogram kiindulási pontjának is számít. így biztosítható a kínai hagyományos gyógyászat fejlődése és jótékony hatásainak szélesebb körű elterjedése hazánkban.
Vissza