Előszó
A nagy orosz forradalom, mely a Bolsevik Párt vezetésével a korrupt, cári birodalomban győzelemre vitte a szocializmus ügyét, nemcsak Oroszországban, de az egész világon döntő történelmi változást...
Tovább
Előszó
A nagy orosz forradalom, mely a Bolsevik Párt vezetésével a korrupt, cári birodalomban győzelemre vitte a szocializmus ügyét, nemcsak Oroszországban, de az egész világon döntő történelmi változást idézett elő.
Lenin zseniális vezetésével a Bolsevik Párt, a forradalmi orosz proletariátus megdöntötte a kapitalizmus uralmát a világ egy hatodán, megszakította a kapitalizmus világot átfogó láncolatát és a marxizmusleninizmus elméletén állva megkezdte a tervszerű szocialista építést.
Az iparilag elmaradt, félgyarmati sorban lévő cári Oroszországból a Bolsevik Párt tervszerű, céltudatos vezetésével, a sztálini ötéves tervek következetes végrehajtásával megteremtették a Szovjetúnió hatalmas, szocialista iparát, megteremtették az alapjait a kapitalizmusénál magasabb termelési formának.
Sztálin vezetésével a Bolsevik Párt céltudatosan, a szükségletek, a nyersanyagforrások és a rendelkezésre álló munkaerő számbavételével fektette le a szocialista fejlődés alapjait biztosító hatalmas nehézipart, melynek alapján úgy a szocialista haza védelmét szolgáló, mint a magasabb életszínvonalat jelentő hatalmas, modern szovjet ipart létrehozta.
Ebben a harcban az orosz dolgozó tömegek szocialista öntudattal és forradalmi lelkesedéssel követték a Bolsevik Pártot és ennek a harcnak a tapasztalatai példaképül kell, hogy szolgáljanak számunkra, akik Magyarországon az orosz Bolsevik Párt példája nyomán a marxi-lenini elmélet alapján a szocializmust akarjuk építeni. Az a tény, hogy a föld egyhatodán győzött a szocializmus, a két világháború közötti időben biztatást nyújtott a világ proletariátusának a kapitalizmus ellen vívott harcában. A dicső Szovjet Hadseregnek a barbár fasiszta hordák fölött aratott hatalmas győzelme pedig megteremtette a lehetőségét a népi demokráciák kialakulásának, megteremtett a lehetőségét annak, hogy egy viszonylag békésebb fejlődés közepette építhessük a népi demokratikus országok szocializmusát.
Vissza