1.060.239

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Texasi Jack a preri lovagja

Szerző
Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Tarka Regénytár Kiadóhivatala
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 96 oldal
Sorozatcím: Tarka regénytár
Kötetszám: 36
Nyelv: Magyar  
Méret: 15 cm x 11 cm
ISBN:
Megjegyzés: Nyomtatta Stádium Rt., Budapest.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet a könyvből:
A Savannah réme.
Az emberek azt hiszik, hogy Vadnyugat nem egyéb színes álomnál, amely rózsaszínű felhő alakjában úszik az égen. Azt mondják, hogy Vadnyugat Amerika hőskora... Tovább

Előszó

Részlet a könyvből:
A Savannah réme.
Az emberek azt hiszik, hogy Vadnyugat nem egyéb színes álomnál, amely rózsaszínű felhő alakjában úszik az égen. Azt mondják, hogy Vadnyugat Amerika hőskora volt. A kultúra úttörői, pionirek, vadászok, cowboyok, - és igen, a banditák voltak, akik egyre nyugatabbra tolták Amerika határát. Amikor elérték a Csendes Óceánt, akkor megszűnt Vadnyugat is, a színes és csillogó világ, amelynek zenéjét a Coltok és Winchesterek ropogása adta meg.
Kiépültek a fából épült városok. A folyók összetalálkozásánál hatalmas települések keletkeztek. Doluthtól Houstinig terjedő vonal, amely valamikor Vadnyugat határát jelentette, elmosódott. Denwer, Oklahoma, Salt-Lake-City hatalmas városok. A földeken, a búza és gyapotföldeken gépek végzik a munkát, vad mozdonyok dübörögtek kelettől nyugatig, a Pacific express kilátókocsiján állva kibomlik előtted a szárnyaló vidék. Vissza

Fülszöveg

Új-Mexikót a Rio Grande és a Pecos River nagyjából három egyenlő részre osztja. Romantikus lelkületű emberek "a napsütés, a csend és a vályog (pueblók) hazájának", míg mások a "poco tiempo", azaz a lassan cammogó idő birodalmának nevezik. Ehhez még hozzátehetjük, hogy Új-Mexikó a yucca hazája is. A színpompás növény az állam címernövénye.
Új-Mexikó első fehér lakói a spanyol felfedezők voltak. Először Cabeza de Vaca 1536-ban járta be ezt a területet, miután Florida partjainál hajótörést szenvedett. Visszatérve Mexikóba, elmondta, hogy a bennszülöttektől értesült messze északon fekvő indián városokról. Az első bizonytalan kutatás Marcos de Niza ferences rendi szerzetes nevéhez fűződik. Hazatérése után Niza fantasztikus meséket terjesztett a "Hétvárosról", ahol az utcákat arannyal kövezik ki. 1540/41-ben Coronado vezetett jól felszerelt expedíciót erre a kősivatagos tájra. A konkvisztádor útközben sok száz indián falut felégetett anélkül, hogy a vágyva vágyott kincseket megtalálta... Tovább

Fülszöveg

Új-Mexikót a Rio Grande és a Pecos River nagyjából három egyenlő részre osztja. Romantikus lelkületű emberek "a napsütés, a csend és a vályog (pueblók) hazájának", míg mások a "poco tiempo", azaz a lassan cammogó idő birodalmának nevezik. Ehhez még hozzátehetjük, hogy Új-Mexikó a yucca hazája is. A színpompás növény az állam címernövénye.
Új-Mexikó első fehér lakói a spanyol felfedezők voltak. Először Cabeza de Vaca 1536-ban járta be ezt a területet, miután Florida partjainál hajótörést szenvedett. Visszatérve Mexikóba, elmondta, hogy a bennszülöttektől értesült messze északon fekvő indián városokról. Az első bizonytalan kutatás Marcos de Niza ferences rendi szerzetes nevéhez fűződik. Hazatérése után Niza fantasztikus meséket terjesztett a "Hétvárosról", ahol az utcákat arannyal kövezik ki. 1540/41-ben Coronado vezetett jól felszerelt expedíciót erre a kősivatagos tájra. A konkvisztádor útközben sok száz indián falut felégetett anélkül, hogy a vágyva vágyott kincseket megtalálta volna. Ehelyett csak a végeláthatatlan prérit és a hatalmas bölénycsordákat látta.
A terület állandó közigazgatási központja a mai Santa Fe. A spanyol kolonizálásban nagy szerepet játszottak a ferences rendi szerzetesek, akik sok missziós állomást szerveztek a pueblókban. Tőlük ered Santa Fe teljes neve is: "La Villa Real de Santa Fe de San Francisco de Assis".
Új-Mexikó 1822-ben került Mexikó fennhatósága alá, amikor a gyarmat függetlenítette magát Spanyolországtól. A kereskedelmi kapcsolat az USA-val, amit az anyaország eddig megtiltott, ekkor kezdett csak kibontakozni. A területet az 1846. évi háború után csatolták az Egyesült Államokhoz, de csak 1912-ben kapta meg az állami státust.
Új-Mexikó népessége európai bevándorlókból, spanyolokból és az indián őslakók leszármazottaiból tevődik össze. Vissza

E. B. Boyd

E. B. Boyd műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: E. B. Boyd könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem