1.062.395

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Műszaki nagyjaink 6.

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A Gépipari Tudományos Egyesület, "Műszaki Nagyjaink" sorozatában 1967 óta öt kötet jelent meg. Most a 6. kötetet tarthatja kezében az olvasó. Ha a megtett hosszú utat és a legyűrt — főleg anyagi —... Tovább

Előszó

A Gépipari Tudományos Egyesület, "Műszaki Nagyjaink" sorozatában 1967 óta öt kötet jelent meg. Most a 6. kötetet tarthatja kezében az olvasó. Ha a megtett hosszú utat és a legyűrt — főleg anyagi — akadályokat nézzük, akkor az eredménnyel elégedettek lehetünk. Ha azonban eszünkbe jut a sokéves kényszerpihenői és a még elvégzendő munka nagyságára gondolunk, akkor bizony a megelégedettség távol áll tőlünk.
Egyesületünk eredeti szándéka szerint a 6. és 7. kötetet együtt kívántuk megjelentetni. A 7. kötet kézirata azonban még nem teljes. A folyamatos kiadásra törekedve azonban a 6. kötet nyomdába adásra ösztönzött bennünket. Ennek az egyetlen kötetes kiadásnak megvan az az előnye is, hogy az anyagi terhek kisebbek és elviselhetőbbek.
A sorozat 4. és 5. kötetének 1981. évi megjelenése óta — a megnyilvánult érdeklődés hatására — időközben közreadtuk a „Műszaki Nagyjaink" 1—3. köteteinek második kiadását. Köteteink szélesedő olvasótábora a műszaki kultúránk múltja és elhunyt kiváló személyiségei iránt megnyilvánuló fokozott érdeklődést mutatja. Az is örvendetes, hogy a második kiadás vásárlói leginkább iskolák. Ezt azonban csupán kezdetnek kell tekintenünk, mert meggyőződésünk, hogy műszaki nagyjaink szellemiségének ifjúságunk körében még mélyebben, még szerteágazóbban kell hatnia.
A Gépipari Tudományos Egyesület törekvésének és munkájának elismerését látjuk abban, hogy a „Műszaki Nagyjaink" név egyre szélesebb körben lesz ismertté. Ebben társadalmunknak műszaki nagyjaink iránt megnyilvánuló megbecsülése jut kifejeződésre. Ezért céljaink változatlanok: színvonalas kötetekben olyan személyiségek bemutatása és méltatása, akik a maguk szakterületén példaképeink lehetnek, és akik — sajátos áttételeken át — hathatnak a mai műszaki fejlődésünkre. Ennek a kötetnek külön érdekessége, hogy Fonó Albert életpályája önéletrajz formában jelenik meg. Benne szerencsésen párosult a műszaki zseni a jótollú, kitűnő megfigyelővel, aki nemcsak a saját konstrukcióit segít megértetni, hanem feltárja a magyar műszaki fejlődés e századbeli hét évtizedének számos összefüggését is. Vissza

Tartalom

Előszó 5
A szerkesztő előszava 7
BOLYAI FARKAS (Dr. Szénássy Barna) 9
KALMÁR LÁSZLÓ (Dr. Ádám András—Dr. Dömösi Pál) 47
FONÓ ALBERT (Önvallomás) 91
VEREBÉLY LÁSZLÓ (Dr. Horváth Tibor—Göhér Mihály) 179
PATTANTYÚS-ÁBRAHÁM IMRE (Dr. Teriplán Zénó) 223
KORBULY JÁNOS (Korbuly Pál) 257
SZŐKE BÉLA (Dr. Terjplán Zénó—Pénzes István) 301
ZORKÓCZY BÉLA (Dr. Romvári Pál—Dr. Béres Lajos) 359
SÁLYI ISTVÁN (Dr. Kozák Imre) 399
GILLEMOT LÁSZLÓ (Dr. Konkoly Tibor) 449
PÉKÁR IMRE (Pékár Zsuzsa—Pénzes István) 509
GRUZL FERENC (Pénzes István—Dr. Gruzl Ferencné) 517
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem