Előszó
Nem túlzás azt mondani, hogy a nyomtatott kommunikáció forradalmi változáson ment keresztül az elmúlt két évtizedben. E ma is folyó változások technikai hátterét a digitális képmegjelenítő, képleképező és nyomtató eljárások fokozatos elterjedése és gyors fejlődése jelenti.
Napjainkban a digitális nyomtatás területén szinte nap, mint nap megjelenő újdonságok, a digitális nyomtatás alkalmazási területének egyre bővülő köre, az új piaci lehetőségek, a hagyományos és a digitális nyomtatás "együttműködése" foglalkoztatják leginkább a szakembereket. E rendkívül gyorsan változó "nyomdavilágban" nagy az igény a technikai, technológiai újdonságok, a speciális anyagok és szoftverek, valamint a digitális eljárások gazdaságossági, munkaszerzési és környezetvédelmi kérdéseinek megértése iránt. Az 1998-ban megjelent nagy sikerű: Digitális nyomdatechnikák című könyv teljesen átdolgozott kiadása ezt az igényt kívánja kielégíteni.
A könyv egyes fejezeteiből az Olvasó informálódhat a digitalizálódás nyomdaipari hatásairól, a digitális színekről, a computer-to-... technikák részleteiről, a digitális nyomtatás anyagairól, a digitális eljárások gazdaságosságának összefüggéseiről, de még a digitális eljárások környezetvédelmi kérdéseiről is. A szerzők fontosnak tartják azt, hogy a könyv minél teljesebb képet adjon az eddig elért eredményekről, ezért bemutatják a neves gyártók gépeit, berendezéseit, korszerű anyagait és szoftvereit is.
Reményeink szerint a könyv hasznos lesz mindazok számára, akik közvetlenül vagy közvetetten kapcsolatban állnak a nyomdaiparral, illetve azok számára is, akik figyelemmel kísérik a nyomdaipar jelenét és jövőjét, így a képmegjelenítőkkel, a digitális berendezésekkel, a speciális anyagokkal és szoftverekkel foglalkozó szakembereken és nyomdászokon kívül, az információszolgáltatás, a marketing, a termékmenedzselés, a mérnöki tevékenységek és a termékfejlesztés szakemberei számára is.
Vissza