1.068.031

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Növényvédelmi állattani gyakorlatok

Egyetemi jegyzet

Szerző
Grafikus
Lektor
Gödöllő
Kiadó: Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Kar
Kiadás helye: Gödöllő
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 264 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 28 cm x 20 cm
ISBN:
Megjegyzés: Fekete-fehér ábrákkal. Megjelent 500 példányban.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A "Növényvédelmi állattani gyakorlatok" c. jegyzet a "Mezőgazdasági Növényvédelmi állattan" c. elméleti jegyzet kiegészítésére készült. Célja, hogy a fontosabb állatok és azok fejlődési alakjainak,... Tovább

Előszó

A "Növényvédelmi állattani gyakorlatok" c. jegyzet a "Mezőgazdasági Növényvédelmi állattan" c. elméleti jegyzet kiegészítésére készült. Célja, hogy a fontosabb állatok és azok fejlődési alakjainak, valamint az általuk a növényállományban, illetve az egyes növényeken okozott kárkép leírásával és számos rajzzal a gyakorlati mezőgazdász számára a felismerést megkönnyítse.
A jegyzet két fő részből áll: Általános és részletes részből. Az általános részben rövid rendszertani áttekintés után azoknak a kategóriáknak az általános ismertetésére térünk át, amelyekben kártevők vannak. A részletes részben növénycsoportonként tárgyaljuk az azokon élő legfontosabb kártevő fajokat, közöljük a kárképet és a kártétel folyamatát, a kártevő fejlődési alakjainak leírását. A polifág kártevőket nem tárgyaljuk külön csoportban, hanem annál a növénycsoportnál, ahol a legnagyobb jelentőséggel bírnak. Ilyenkor természetesen ismertetjük a többi növényen okozott kártételt is.
Jegyzetünk céljának megfelelően a kártevőkkel kapcsolatban elsősorban azok különböző fejlődési alakjainak alaktani leírását tartalmazza. A kártevők biológiájával, ökológiájával, gradológiájávai, stb. az elméleti jegyzet foglalkozik. Ugyancsak az elméleti jegyzet tárgyalja a védekezés módszereit. Az állatok anatómiájával, fiziológiájával korábbi tanulmányaik során foglalkoztak. Ezért ilyen jellegű kérdésekre csak ott térünk ki, ahol az az összefüggések megértéséhez szükséges.
A részletes részben minden kártevőnél bevezetésképpen rövid kárkép-összefoglalót adunk, hogy a tanulást, áttekintést megkönnyítsük. Itt a következő rövidítéseket használjuk: L = lárvák által okozott kárkép, I = imágók által okozott kárkép. Ezután következik a kártételnek, majd a kártevő fejlődési alakjainak a leírása. A különböző lárvastádiumoknak megfelelő rövidítés: L1, L2, L3, stb.
A gyakorlati foglalkozásokon a kárképeket herbáriumszerűen tárolt növényeken, a kártevőket pedig biológiai dobozokban és preparátumok formájában mutatjuk be. Vissza

Tartalom

Bevezetés1
Általános rész3
Az állatrendszer áttekintése3
Hengeresférgek5
Puhatestüek6
Izeltlábuak7
Ikerszelvényesek8
Rovarok20
Hártyásszárnyuak37
Kétszárnyuak38
Lepkék39
Pókszabásuak50
Gerincesek53
Részletes rész58
A gabonafélék kártevői59
A kukorica kártevői107
Takarmányfüvek /rét-legelő/ kártevői115
Évelő takarmányok kártevői. 1. Lucerna121
A vöröshere kártevői143
Az egynyári pillangósok kártevői148
A burgonya kártevői156
A cukorrépa kártevői163
Olajos növények kártevői184
A rostnövények /len és kender/ kártevői195
A dohány kártevői201
A zöldségfélék kártevői205
A szőlő kártevői214
A gyümölcsfák kártevői220
Raktározott termékek kártevői249
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem