1.067.062

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Szakácsművészet 1930. (nem teljes)

VIII. évf. január-június (1-5. szám), szeptember-december (7-10. szám)

Szerző
Szerkesztő
,
Kiadó:
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői vászonkötés
Oldalszám: 126 oldal
Sorozatcím: Szakácsművészet
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 26 cm x 21 cm
ISBN:
Megjegyzés: Megjelenik évente tízszer. Nem teljes évfolyam. Hiányzik a 6. szám. További szerzők a lapokban.
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Egy magyar cukrászdinasztiáról

Kugler Henriknek hívták a XIX. század cukrász iparának ezen nagyszerű úttörőjét, akinek ez év julius 10-én volt 100 esztendős születési évfordulója. Ezelőtt 34... Tovább

Előszó

Egy magyar cukrászdinasztiáról

Kugler Henriknek hívták a XIX. század cukrász iparának ezen nagyszerű úttörőjét, akinek ez év julius 10-én volt 100 esztendős születési évfordulója. Ezelőtt 34 évvel 1904- ben költözött el az élők sorából, de a nevéről elnevezett sütemények, cukorkák stb. kreációi még ma is közkedveltségnek örvendnek.
A Kugler sütemények hosszú évtizedeken keresztül fölötte álltak Középeurópa cukrász ipari termékeinek. Kugler volt a gyermekek álma, Kuglert kért a vendég a cukrászdában, kávéházban, úgy mint vendéglőben. A Kugler név ebben az időben márka volt s még ma is az, mert ha Kugler névről beszélünk, ha nem is Henrikről, de a süteménye rögtön eszünkbe jut.
A Kugler család 150 éven keresztül cukrászdinasztia volt. Kugler Henrik nagyapja Kugler Jakab, 1788-ban nyitotta meg Sopronban cukrászdáját, fia Kugler Antal ezután 1847-ben Budapestre jött s a József körút 12 szám alatt rendezett be cukrászdát. Az akkori szabadságharc és Bach-korszak éveiben még kevés cukrászda volt Pesten s az övé sem tartozott az elsőkhöz, fia Kugler Henrik, akit külföldön taníttatott hazajövet 1849-ben átvette apja üzletét s hogy a modern korszaknak és előkelő közönségnek hódoljon, a Gizela-térre helyezte át.
Ezt a helyiséget Kugler Henrik minden kényes izlést kielégítően és elegáciával rendezte be. Billiárd és más társasjátékok álltak a magas arisztokrácia részére.
Ekkor kezdte fénykorát élni a cukrászda s a 70-es években már a magyar arisztokrácia szine-java itt töltötte ozsonnadélutánjait. A Pálffyak, Zichyek, katonatisztek, művészek, írók, mint Deák Ferenc, Liszt Ferenc, itt adtak találkozót egymásnak. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem