Előszó
A kézműipar kialakulásától, a napjainkban működő korszerű iparvállalati termelés létrehozásáig nagy utat tett meg az alkotó ember. A természettudományok mellett ugrásszerűen fejlődtek és alakultak ki a műszaki-technikai, a biológiai, a kémiai, valamint a társadalom-tudományok, új feltételeket teremtve ezáltal a további előrehaladáshoz.
Szocialista társadalmunk, különösen erős pilléreket épített - a tervszerű gazdálkodás keretei között - ahhoz, hogy a termelési körülmények javuljanak és fokozott mértékben érvényesüljön ezáltal - az ember érdekében - a szocializmus gazdasági alaptörvénye .
Az iparvállalati folyamatok korszerű szinten tartása előfeltétel, a hatékony technológiai módszerek kibontakoztatásához. A gyorsütemű fejlődés követése és az intenzív fejlődést eredményező tartalékok folyamatos hasznosítása, az ipari háttér megfelelő szabályozásával, a célszerű információ rendszer létrehozásával érhető el. További feladat, - az eredményesség érdekében - hogy a célkitűzésekhez mindenkor hozzárendeljék a végrehajtás anyagi, személyi és tárgyi feltételeit is.
Az ipari fejlődés, az erőforrások átalakulását, a gyártási technológiák dinamikus változását, a célszerűbb technikai változatok alkalmazásának növekedését eredményezi. A folyamatos változás, azt a követelményt támasztja a technikai munkákat tervező és irányító szakemberekkel szemben, hogy zavartalanná tegyék a feladatok végrehajtását. Ennek érdekében hangsúlyozott szerepet kapnak azok a tevékenységek, amelyek a kijelölt feladatok teljesítéséhez a feltételek rendezését végzik időben, mennyiségben és kellő minőségben.
Ez a céltudatos tevékenység arra törekszik, hogy a változtatásokra irányuló döntéseket minden esetben megelőzze a munkafolyamatok és munkakörülmények részletes elemzése. Az új, célszerű megoldás ennélfogva a hatékony változat alkalmazását helyezi előtérbe.
Vissza