Előszó
Örömmel bocsátom útjára ezt a mindhárom fegyvernem anyagát egy könyvben egyesítő, akcióit azonos nézőpont szerint tárgyaló és gyakorlati példákkal bőven illusztrált jegyzetet, mely a leendő...
Tovább
Előszó
Örömmel bocsátom útjára ezt a mindhárom fegyvernem anyagát egy könyvben egyesítő, akcióit azonos nézőpont szerint tárgyaló és gyakorlati példákkal bőven illusztrált jegyzetet, mely a leendő segédoktatók munkáját könnyíti meg.
Teszem ezt azért is, mert a könyv szerzői néhai mesterük, Dr. Duronelly László szakmai örökségét, szellemi hagyatékát fektették le írásba, s ezzel a magyar vívás egy nagynevű, kulturált, sokra hivatott és Korán elhunyt mesterének állítanak tiszteletreméltó emléket.
Dr. Duronelly Róbert és Lukovich István "Vívás" című műve régen várt jegyzet, mert ilyen jellegű összefoglaló munka az azóta klasszikussá vált Tomanóczy Gusztáv - Gellér Alfréd "A vívás kézikönyve" óta nem jelent meg.
A könyv az alapfokú oktatás kérdéseit tárgyalja. Az akciók leírásán és rendszerezésén túl számos mesterségbeli finomsággal is foglalkozik. Ez felbecsülhetetlen segítséget ad a szakmát kezdő edzőnek.
Meggyőződésem, hogy nem csak a pályakezdők, hanem az idősebb oktatók is érdeklődéssel fogják ezt a munkát olvasni, és ha csak egy olyan mozzanat is akad, amin elgondolkoznak, már segítséget jelent.
Örömmel bocsátom útjára ezt a könyvet azért is, mert éppen szerzőik voltak azok a fiatalok, akik a felszabadulás után elsőként választották hivatásul a vívás oktatását, és ennek érdekében minden alkalmat megragadva képezték magukat tovább, az akkor élvonalban dolgozó mesterek keze alatt.
Vissza