Előszó
Őszinte nagyrabecsüléssel és tisztelettel nyújtjuk át az olvasónak a nagykanizsai kórház ezen kiadványát.
Napjainkban már megszokott, hogy egy-egy kórház dolgozói szakmai írásokban tesznek...
Tovább
Előszó
Őszinte nagyrabecsüléssel és tisztelettel nyújtjuk át az olvasónak a nagykanizsai kórház ezen kiadványát.
Napjainkban már megszokott, hogy egy-egy kórház dolgozói szakmai írásokban tesznek tanúbizonyságot az intézet és saját munkájukról, szakmai felkészültségükről, a betegellátással kapcsolatos problémáikról.
Ez a kiadvány teljesen más jellegű. Az olvasót is bizonyára meglepi, hogy az egyes fejezetek szerzői milyen nagy munkát végeztek történelemkutatásban, forrásmunkák megszerzésében és az anyag értékelésében. Külön dicséret illeti ezért a munkáért a könyv minden munkatársát. Bár a könyv kórháztörténet címmel jelenik meg, az olvasó látja, hogy a könyv milyen összefüggésékben tárgyalja és mutatja az egészségügy integrációjában a betegellátás különböző szintjeit és módjait, valamint azt is, hogyan jutottunk el a mai napig.
A könyv megjelenését a kórház új főépületének elkészültére időzítettük. A könyvben tárgyalt múlt, a megtervezett és elkészült jelen mutatja egyben a jövőt, melyet modern kórházban, korszerű felszereléssel és nem utolsósorban lelkes, áldozatos munkával a nagykanizsai kórház dolgozói fognak kialakítani.
Kívánom, hogy a szakmai felkészültséggel párosult lelkesedés és munkaszeretet ezután is úgy érvényesüljön a kórház valamennyi dolgozójának munkájában, ahogy azt eddig a kórház orvosai és dolgozói bizonyították.
Kérjük az olvasót, hogy ezen gondolatok jegyében vegye kezébe ezt a könyvet, mely egyben kicsiben az egész magyar egészségügy múltját is példázza és amelyben a lelkes, odaadó és áldozatrakész emberek munkája egyúttal a jövőt is mutatja.
Vissza