Előszó
A különböző fórumokon, vitákon a magántevékenységet is végző orvosok gyakran elmondják, hogy „vállalkozó orvosként" még azokkal a költségelszámolási, adóvisszaigénylési lehetőségekkel sem élhetnek,...
Tovább
Előszó
A különböző fórumokon, vitákon a magántevékenységet is végző orvosok gyakran elmondják, hogy „vállalkozó orvosként" még azokkal a költségelszámolási, adóvisszaigénylési lehetőségekkel sem élhetnek, mint a lakosság részére sokkal hétköznapibb szolgáltatást végző vállalkozó társaik. Csodálkozással vegyes örömmel fogadjuk ezért azt az információt, hogy a vállalkozó orvost igen is megilleti számos adózási kedvezmény, csak éppen tudni kell, ki minősül vállalkozó orvosnak, és melyik az a vállalkozási forma, amely az orvos jövedelemszerzési stratégiájának legjobban megfelel.
A könyv, amelyet a Tisztelt Olvasó kezébe adunk, többek között ezekre a kérdésekre kíván megfelelni, amikor segít eligazodni az egészségügyi vállalkozások szervezeti formái között, majd felsorolja a vállalkozások (elsősorban személyi jövedelem) adózási szabályait. Emellett választ keres a kiadvány arra a kérdésre is, hogyan kapcsolódhatnak be egészségügyi vállalkozók az ún. állami egészségügyi feladatok ellátásába és hogyan részesülhetnek ezért társadalombiztosítási támogatásban.
A kiadvány részletesen foglalkozik a háziorvosi szolgálat vállalkozásként történő ellátásának szabályaival, amelyek reményeink szerint széles utat nyitnak a vállalkozni szándékozó orvosok előtt.
Igyekeztünk hasznos, gyakorlati tanácsokkal segíteni a kezdő vállalkozókat, nemcsak a szükséges engedélyek és nyomtatványok beszerzésében, hanem a rendelő orvos-technikai berendezésében is.
Azzal a reménnyel bocsátjuk útjára a kiadványt, hogy hasznos segítőtársa lesz a már vállalkozó, illetve a vállalkozás szándékát fontolgató orvosoknak, egészségügyi dolgozóknak.
Vissza