Előszó
Hazánk, népünk életének nagy eseményeire készülünk: Hazánk felszabadulásának 30. évfordulójára, Pártunk XI. Kongresszusára. Ünneplik az esemény-sorozatokat az "Újpesti Egyesített Kórház dolgozói...
Tovább
Előszó
Hazánk, népünk életének nagy eseményeire készülünk: Hazánk felszabadulásának 30. évfordulójára, Pártunk XI. Kongresszusára. Ünneplik az esemény-sorozatokat az "Újpesti Egyesített Kórház dolgozói is. Ez alkalmat ad arra, hogy végigtekintsük az elmúlt 30 év fejlődését és tudományos igényességgel elemezzük munkánkat, további fejlődésünk távlatait. Hazánk egészségügyi politikája, az egészségügyi ellátás színvonala az elmúlt 30 év alatt nagyot fejlődött. Ma már minden magyar állampolgár jogosult ingyenes gyógykezelésre, tehát nem az egyes emberek anyagi helyzete, hanem szükséglete határozza meg, hogy a betegek milyen orvosi ellátásban, gyógykezelésben részesüljenek. A társadalom igényt tart arra, hogy egészségének megóvására, betegségének gyógyítására mindent megtegyenek azok, akiknek ez feladata, mindennapos munkája: az orvosok, ápolónők, asszisztensek, műtőben dolgozók, védőnők, stb.
Az egészségügyi dolgozók viszont igényt tartanak arra, hogy a társadalom lehetővé tegye számukra a jó egészségügyi munkát, vagyis az egészségügyi ellátás kölcsönös jó viszonyt és állandó, kölcsönös segítséget kíván. Ez csak úgy lehetséges, ha a járóbeteg ellátást, kórházi ellátást, a védőnői munkát állandóan fejlesztjük, felszerelésüket korszerűsítjük, kiegészítjük. Ehhez viszont minden egyes ember jó munkája szükséges, hiszen az egész társadalom által elért gazdasági eredmények teszik lehetővé ezt a szüntelen fejlődést. Az egészségügyi ellátás szakmailag legjelentősebb helye a fekvőbeteg gyógyintézet, de ebben nagyon fontos szerepe van a körzeti orvosi munkának is, hisz e kettő kiegészíti egymást. A legújabb egészségpolitikai irányzat célja, hogy e két nagy munkaterületen dolgozó egészségügyiek szorosan együttműködjenek. Az ideális az lenne, ha a rendelőintézeti, körzeti és kórházi orvosi munkát azonos orvosok végeznék, így a beteg folyamatosan egy kézben lenne.
Vissza