Előszó
Egy könyv előszava általában azoknak az olvasóknak szól, akik szeretnének gyorsan tájékozódni annak mondanivalóját, tartalmát, esetleg az író személyét illetően. Jelen esetben ezek valamelyike talán meglepetést fog okozni Önöknek.
E könyvecske a magyar nép őstörténetének kutatásával kapcsolatban próbál újabb eredményeket közölni, egészen Szent Istvánig. Műfaját nehéz meghatározni, mivel elsősorban nem az egyéni fantázia terméke, hanem számtalan régi forrásból való átvétel - újraértékelve. Így tehát olyan tudományos "morzsák" gyűjteménye, amelyeket a jelenlegi tudósok már lesöpörtek a klasszikus és középkori történetírók asztaláról, mint hasznavehetetlent. Pedig hogy mennyire nem az, arról most személyesen is meggyőződhetnek.
E sorok írója sokszor feltette magában a kérdést: mi az oka annak, hogy "magyarságkutatás" címszava alatt íróink nagy része mennyi idegen nép (pl. germán, finn-ugor, szláv, asszír, zsidó, egyiptomi) történelmét "leplezte már le", lehet, hogy nem mindenki osztja az alábbi véleményt, de talán hasznosabb lenne a MAGYAROK múltja után kutatni, hiszen a cím is kötelez. Az olvasónak kijár az a megbecsülés, hogy ne érezze becsapva magát. Így tehát azok számára íródott ez a kis mű, akik valóban Hunor és Magyar népéhez tartozónak vallják magukat.
Mindenképpen illendő elmondanunk azt is, hogy egy 1945 utáni generációhoz tartozó, elsőkönyves író könyvét olvassák, aki foglalkozására nézve geológus-térképész mérnök, és ezáltal a humán tudományok területén amatőrnek számít.
E tanulmány szerzője a történelmi eseményeket mindenféle előítélet nélkül, matematikai tárgyilagossággal igyekezett bonckés alá venni. Csodálkozni fognak, mennyire új megvilágításban látható nemzetünk múltja; illetve, hogy egy-egy elavult nézet megdöntése milyen fontos hatással lehet bármely tudományág további fejlődésére.
Kérem, fogadják e könyvet szeretettel egy olyan kutatótól, aki számára a magyar olvasóközönség elismerése lenne a legértékesebb támasz a további eredményes munkához. Gondoljanak arra, hogy ezáltal is igaz magyarságukról tesznek tanúbizonyságot.
Itt szeretnék köszönetet mondani az értékes magyar anyagért a University of British Columbia könyvtárának és munkatársuknak, Mrs Mária Horváthnak, illetve az adatgyűjtésben és az elbírálásban való szíves segítségükért Móricz Blankának, Balogh Endrének, Kókai-Kuun Zoltánnak, Kovács Józsefnek, Lemke Gyulának, vancouveri magyar barátaimnak, családomnak, s mindazoknak, akik könyvem megjelenését előmozdították.
Vissza