Előszó
1. ELŐSZÓ A KÁROLI GÁSPÁR Református Egyetem - TFK DIAKÓNIAI INTÉZETE, a diakónusképzés 1992. évi beindítása óta igyekszik - a maga szerény, empirikus eszközeivel - feltárni a diakóniai tevékenység...
Tovább
Előszó
1. ELŐSZÓ A KÁROLI GÁSPÁR Református Egyetem - TFK DIAKÓNIAI INTÉZETE, a diakónusképzés 1992. évi beindítása óta igyekszik - a maga szerény, empirikus eszközeivel - feltárni a diakóniai tevékenység végzésének, e tevékenység megvalósításának feltételeit, a diakóniai szolgálat kiépítésének lehetséges útjait.
Az ezredforduló gyülekezeti diakóniájának tanulmányozása - nemzetközi együttműködéseink, konferenciáink, műhelymunkák, tanulmányok formájában - eredményeként jelenhetett meg, immáron harmadik kiadásban, a több egyetemi képzésben is jegyzetként használt Napjaink diakóniája című tanulmánykötetünk. A gyülekezetépítés és diakónia témakörben most megjelenő DIAKÓNIAI TANULMÁNYOK - Istennek hála - újszerű keretek között jelenhet meg. Nemcsak saját munkánk szerény eredményeit tartalmazza, hanem a 2002 őszén beindított lelkigondozó szakirányú továbbképzésben1 résztvevő hallgatók legjobbnak ítélt elemző-kutató munkái is helyet kaptak a kötetben.
A tanulmánykötet három, viszonylag önálló, nagyobb részből áll. Az első rész a gyülekezetépítés és a diakónia összefüggéseit kutató nemzetközi műhely, valamint a témakörhöz szorosan kötődő tanulmányokat tartalmazza. A második részben a hallgatók egyéni diakónia-felfogásáról írt munkák legjobbjai találhatók. A harmadik rész modellértékűnek tekinthető diakóniai, karitatív megoldások bemutatását elemzését foglalja magában, felmutatva az ökumené színeit, gazdagságát.
A kötet végén néhány, a Magyarországi Református Egyház diakóniai tevékenységéhez kötődő, új dokumentumok találhatók.
Csak remélhetjük, hálát adva Istennek a megnyitott ajtókért, hogy a kötet hozzájárul a hazai diakóniai, karitatív tevékenység további gazdagodásához.
Vissza