Előszó
Tisztelt ünneplő Honfitársaink!
Az 1848-49. évi forradalom és szabadságharc népünk történelmének dicső pillanata volt, mely híven tükröződik a magyar kultúrában és művészetben. Az utódok mindig...
Tovább
Előszó
Tisztelt ünneplő Honfitársaink!
Az 1848-49. évi forradalom és szabadságharc népünk történelmének dicső pillanata volt, mely híven tükröződik a magyar kultúrában és művészetben. Az utódok mindig tisztelettel adóztak a 48-as hősök emlékének, s nem véletlen, hogy oly sok dal keletkezett e témakörben az elmúlt majd másfél évszázad alatt.
Daloljunk együtt! Ha szívből dalol az ember, elfelejti az őt ért sérelmeket, önmagába száll, s néhány percre hagyja feltörni lelkéből a mindannyiunkban ott rejtőzködő lelkes és őszinte gyermeket, aki kívánja a jót, a szeretettet, s minden rosszat elfelejt.
1995. március 15-én - immáron második alkalommal nyújtjuk át az ünneplőknek a Daloskönyvet. Az 1848-as dalok és Kossuth-nóták után most a katonadalok csokrával ajándékozzuk meg Önt.
Ezeket a dalokat sejtelmes történetek hangulata lengi körül, felidézik a téli estéken izgatottan hallgatott meséket, melyek honvédekről, huszárokról szóltak és dicsőséges csaták emlékét idézték.
Az egykor szájhagyomány útján terjedő dalokat az idők folyamán lejegyezték, hogy örök emléket állítsanak a hazáért, a szabadságért és a forradalomért harcoló hazafiaknak. Amikor a magyarok bárhol, bármikor márciusi forradalmunkra emlékeznek, szívesen éneklik együtt e felejthetetlen dallamokat, melyek a tiszteletadás mellett az együvé tartozás érzését is felidézik mindannyiunkban.
Ma az 1848-49. évi forradalom és szabadságharc évfordulójának napján énekeljen velünk Ön is! Ez a közös dalolás jelentse számunkra a magyar kultúra, s egyben a mások kultúrája előtti tisztelgést is a dal határokat átívelő, országokat, világrészeket összefogó egysége előtt.
Vissza