1.062.380

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Hogyan járjunk jogi egyetemre?

(Ha jogra mész, ha jogra jársz...)

Szerző
Szerkesztő
Budapest
Kiadó: HVG-ORAC Lap- és Könyvkiadó Kft.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 141 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN: 978-963-258-117-0
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A jogi pálya, illetve az ezt megelőző egyetemi jogász képzés mindent összevetve folyamatos népszerűségnek örvend a magyar és általában az európai ifjúság körében. Ennek oka lehet a jogászok... Tovább

Előszó

A jogi pálya, illetve az ezt megelőző egyetemi jogász képzés mindent összevetve folyamatos népszerűségnek örvend a magyar és általában az európai ifjúság körében. Ennek oka lehet a jogászok társadalmi elismertsége, (feltételezett) kedvező anyagi helyzete, érdekérvényesítő képessége, illetve az a felismerés, hogy egy jogállamban a legtöbb (de korántsem minden!) problémának van jogi megoldása.
A jogi diploma megszerzésének öröme azonban csak pillanatnyi, az ünneplés gyorsan véget ér, és fiatal jogászként egymagad állsz szemben a munkaerőpiaccal. Annak érdekében, hogy ez a találkozás ne ijesztő legyen, hanem mint a lehetőségek tárháza táruljon fel előtted, tenni kell - az egyetemi évek alatt. Az egyetem ugyanis neked is, mint minden hallgatónak, azt az időt biztosítja, hogy felkészülj arra, mihez kezdesz a diplomáddal.
Az érettségire készülő, továbbtanulás előtt álló diákoknak általában nincs semmiféle közvetlen tapasztalatuk, tudásuk a "jogról", ezért látatlanban döntenek akkor, amikor jogi egyetemre jelentkeznek. Ezt az információs árnyékot csak növeli, hogy idehaza a középiskolákban nincs jogi képzés. A magyar állam mint jogállam úgy minősíti érettnek polgárait, hogy semmiféle jogi tudást nem biztosít számukra. Ez nem jó; a társadalom megfelelő működése érdekében elvárható lenne az állami oktatástól, hogy ne csak a másodfokú egyenlet megoldó képletét, a periódusos rendszert, a szimbolista költészetet, a perzsa-görög háborúkat tanítsa meg ifjú polgárainak, hanem azt is, hogy mi az a szerződés, mi fán terem a kártérítési felelősség, mi is pontosan az ártatlanság vélelme (majd büntető eljárási jogból megtanulod, hogy nem is vélelem, még kevésbé az ártatlanságé), mire való a szavazati jog stb. Vissza

Fülszöveg

A jogi pálya, illetve az ezt megelőző egyetemi jogász képzés összevetve folyamatos népszerűségnek örvend a magyar és általában az európai ifjúság körében. Ennek oka lehet a jogászok társadalmi helyzete, érdekérvényesítő képessége, illetve az a felismerés, hogy egy jogállamban a legtöbb (de korántsem minden!) problémának van jogi megoldása.
A jogi diploma megszerzésének öröme azonban csak pillanatnyi, az ünneplés gyorsan véget ér, és fiatal jogászként egymagad állsz szemben a munkaerőpiaccal. Annak érdekében, hogy ez a találkozás ne ijesztő legyen, hanem mint a lehetőségek tárháza táruljon fel előtted, tenni kell - az egyetemi évek alatt. Az egyetem ugyanis neked is, mint minden hallgatónak, azt az időt biztosítja, hogy felkészülj arra, ami utána következik, vagyis arra, hogy mihez kezdesz az életeddel.
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem