Fülszöveg
Dr. Bodoky György onkológus, egyetemi magántanár. A Semmelweis Egyetem I, sz. Sebészeti, Klinil<áján, majd az Országos Onlcológiai Intézetben dolgozott. Az Amerikai Egyesült Államok Syracuse-i Orvostudományi Egyetemén egy éven át végzett kutatómunkát. 1998-t6l a Fővárosi Önkormányzat Szent László Kórliáz Onkológiai osztályának osztályvezető főorvosa. Tudományos érdeklődési területe a daganatos anyagcsere változása, a mesterséges táplálás klinikai alkalmazása, valamint a daganatok klinikai onkológiai kutatása, melynek keretében 98 klinikai onkológiai vizsgálat vizsgálatvezetője volt. Az ESMO (European Society of Medical Oncology) terápiás irányelv munkacsoportjának, a SAKK (Swiss Group for Clinical Cancer Research) és a SEEROG (Soutii Eastern European Researcli Oncology Group) tagja, az ARCAD (Academic Research on Cancer for Answers and Directions) meghívott tagja, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság tiszteletbeli elnöke. Hét folyóirat szerkesztőbizottságának munkatársa, a...
Tovább
Fülszöveg
Dr. Bodoky György onkológus, egyetemi magántanár. A Semmelweis Egyetem I, sz. Sebészeti, Klinil<áján, majd az Országos Onlcológiai Intézetben dolgozott. Az Amerikai Egyesült Államok Syracuse-i Orvostudományi Egyetemén egy éven át végzett kutatómunkát. 1998-t6l a Fővárosi Önkormányzat Szent László Kórliáz Onkológiai osztályának osztályvezető főorvosa. Tudományos érdeklődési területe a daganatos anyagcsere változása, a mesterséges táplálás klinikai alkalmazása, valamint a daganatok klinikai onkológiai kutatása, melynek keretében 98 klinikai onkológiai vizsgálat vizsgálatvezetője volt. Az ESMO (European Society of Medical Oncology) terápiás irányelv munkacsoportjának, a SAKK (Swiss Group for Clinical Cancer Research) és a SEEROG (Soutii Eastern European Researcli Oncology Group) tagja, az ARCAD (Academic Research on Cancer for Answers and Directions) meghívott tagja, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság tiszteletbeli elnöke. Hét folyóirat szerkesztőbizottságának munkatársa, a Rákgyógyítás című betegtájékoztató újság és internetes oldal megalkotója és kiadója. A GIST, a májrák és a vesedaganat magyarországi munkacsoportjainak alapítója, melyek keretében jött létre e betegségek elektronikus regiszterének országos rendszere. Az általános orvosképzésben az onkológia tárgy előadója, számos szakkönyv és tankönyv szerkesztője és több mint 300 tudományos közlemény szerzője.
n
Dr. Kopper László patológus, egyetemi tanár, az orvostudomány doktora, 2012-töi professor emeritus. A Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetében dolgozik több mint 40 éve. Hosszabb tanulmányúton vett részt a londoni, buffalói, bethesdai és tokiói kutatóintézetekben. Fő érdeklődési területe az onkológia, a daganatok keletkezésének, növekedésének, terjedésének szabályozása (vagy inkább a normális szabályozás zavarai), terápiás befolyásolhatóságuk. Számos szabadalom, új kísérleti rendszer (pl. májmetasztatizáiás, humán tumor xenograftok) és módszerek (főleg molekuláris technil<ák) kitalálója és alkalmazója, az nm23 gén felfedezésének résztvevője. Az egyetemen volt dékán- és rektorhelyettes, az Egyetemi Doktori Iskola elnöke, az intézet igazgatója. Alapító szerkesztője a Pathology Oncology Research-nek. A patológia és az onkológia tárgyak előadója, számos szakkönyv és tankönyv szerkesztője és szerzője. Szakmai munkáját dicséri többek között a Krompecher-, a Baló- és a Genersich-érem, az Akadémiai-díj, a Magyar Köztársaság Lovagkeresztje. Szabadidejében írogat, tucatnyi biokrimi szerzője (Joe Kemenesként).
A medicinában, más szakterületekhez hasonlóan, tanúi és résztvevői lehetünk annak a fejlődésnek, amely jelentős változást hozott napjaink diagnosztikájában és terápiájában. Ezt a paradigmaváltást talán - némi elfogultsággal - az onkológiában érhetjük leginkább tetten, amely megnyilvánul például a szűrések hatékonyságában, a molekuláris ismeretek terjedésében, az egyre újabb eszközök megjelenésében. A sokrétű onkológiai tevékenység bemutatására vállalkozik az a szakkönyvsorozat, melynek első két sikeres kötete (Gasztroenterológiai onkológia, Urogenitális onkológia) után most a harmadikat tartja kezében az olvasó. Nem kell hangsúlyozni az emlő- és a nőgyógyászati tumorok fontosságát, akár az egyik leggyakoribb és sok szempontból az onkológiai betegek ellátásának szemléletét és gyakorlatát tükröző emlőrákról, akár ritkaságuk miatt megfelelő tapasztalattal rendelkező centrumokban kezelendő nőgyógyászati daganatokról van szó.
Vissza