Előszó
Akkor határoztam el, hogy megszerkesztem ezt a könyvet, amikor megláttam nagyanyám öreg szekrényének ajtaját belülről. Ide írta fel szépen ívelt betűkkel, ki mikor született a családban, ki mikor halt meg. Még a családfát is megrajzolta, mindenkinek adott egy formás levelet. A szekrényt már ezért sem adjuk el nagyanyám halála óta, mert mi szerkesztjük tovább a családfát, mely egyre terebélyesedik.
Olyan szándékkal adjuk a családok kezébe ezt a könyvet, hogy kísérje el életüket, aztán örököljék a gyerekek, majd tőlük vegye át az újabb generáció.
A könyv második fele olyan üres lapokból áll, amelyekre a családban történt változásokat lehet följegyezni, hogy évszázadok múlva is tudják a fiatalok, mikor születtek, mikor haltak meg az ősök, és mivel foglalkoztak. Ma az emberek többsége csak egy-két emberöltővel lát vissza a családjára. E könyv segítségével jóval hosszabb időre lehet visszatekinteni. Írjuk be a nagy- és dédszülők adatait is, hogy még hosszabb időt fogjanak át ezek az oldalak. Érdekes lesz, amikor néhány száz év múlva belelapoz egy leszármazott. E könyv lapjain valamiféle nyomot hagyhatunk magunk után. Hiszen folytathatjuk az ajánlásaink, tanácsaink az utánunk következő generációknak című oldalakat is. De az élet nagyobb dolgait, így például házépítést, diplomaszerzést, egy-egy nagy utazást is papírra lehet vetni.
Tegyük a könyvek között a fő helyre, hogy gyakran belelapozhassunk, mert néhány jó tanács is szolgál a harmonikus családi élet fenntartásához.
Néhány fénykép is elfér az oldalak között.
A legfontosabb, hogy vezessük ezt a családi naplót, mert ha valami, illetve valaki is kimarad belőle, az az utánunk jövőknek okozhat gondot. Szerkeszthetünk valamiféle kis családi címert is. Ennek a jelképrendszernek tartalmaznia kell azokat a fő erényeket, amelyek a családot jellemzik.
Ez a könyv nem egyetlen vallású család könyve. Ugyan vannak benne utalások egy vallásra, de azt mindenki a meggyőződése, világlátása szerint alkalmazhatja.
Jó egészséget és boldogságot a családi élethez!
Vissza