Előszó
Nálunk bizonyos politikusi szlogenekből azonnal vicc lesz: kifordítjuk, átírjuk, az élet más helyzeteire alkalmazzuk. Ezt tettem én is, amikor az Ötlettárba kerülő terveket válogattuk. Merjünk...
Tovább
Előszó
Nálunk bizonyos politikusi szlogenekből azonnal vicc lesz: kifordítjuk, átírjuk, az élet más helyzeteire alkalmazzuk. Ezt tettem én is, amikor az Ötlettárba kerülő terveket válogattuk. Merjünk kicsit álmodni, gondoltam, amikor remek alaprajzú, elegáns külső megjelenésű, ám csupán egy hálószobás házakat találtam a beküldött tervek között. Igen, merjünk kicsit álmodni, ha nincs nagyobbra szükségünk. Ismerek olyan építészt, aki nem vállalja el a munkát, ha a megrendelő már kockás papíron leskiccelte álmai otthonának alaprajzát, és bizony fél óránál többet nem is hajlandó beszélgetni a családdal szokásaikról, igényeikről. Mégis sok megbízást kap, megrendelői pedig elégedettek. És sok olyan tervező van, aki - mire matéria lesz a papírra álmodott tervből - legtöbb megrendelőjével baráti viszonyba kerül. Van, akit feszélyez az építész lehengerlő magabiztossága, és emberöltőkre épülő otthonának tervezésébe aktívabban szeretne beleszólni. Akár él Önökben egy kép leendő otthonukról, akár nem, csak akkor lesz igazán jól használható a leendő ház, ha legalább azt meg tudják fogalmazni, mi az, amiben nem kötnek kompromisszumot. Például hogy széles, jól járható, biztonságos lépcsőt szeretnének, vagy nem elégszenek meg a tetőtérben négy szobához egyetlen kis tusolóval, és mondjuk, bármilyen nagyszerű lenne a térélmény, nem akarnak nyitott konyhát, mert nem bírják az ételszagot.
Örvendetes, hogy egyre több megrendelő azt is pontosan meg tudja fogalmazni, hogy külső megjelenésében milyen házat szeretne. S nemcsak a luxus kategóriában, hanem a támogatott hitel lehetőségei között is. Mert tudják, hogy az esztétikum nem mindig pénzkérdés. Reméljük, hogy kiadványunk is segít a leendő építkezőknek megfogalmazni azt, hogy mit szeretnének és mit nem.
Vissza