Fülszöveg
Chiara Lubich írásai nem ismeretlenek a magyar olvasó előtt. Több mint hatvan éves munkássága során számos könyve jelent meg, rengeteg film- és hangfelvétel őrzi beszédeit, havonta olvashattuk az Életigéhez fűzött kommentárjait. Ez a kötet azonban az elsö olyan válogatás, amely lelkiségéről átfogó képet nyújt, rendszerezve közli a legfontosabb szövegeit a Fokoláre Mozgalom alapításától, 1943-tól kezdve egészen élete utolsó éveiig. Szerepel a gyűjteményben minden műfaj, melyben alkotott: elmélkedések és programadó beszédek, rövid aforizmák és személyes levelek, kérdésekre adott válaszok és díszdoktori székfoglalók. Lelki tanítását három részben mutatjuk be: az első rész karizmájának alappilléreit vázolja, a'második sajátos meglátásait a hit igazságáról, a harmadik, leghosszabb rész pedig lelki útjának társadalmi-teológiai vetületeiről szól, melyek karizmájából és az áltála alapított Fokoláre Mozgalom evangéliumi tapasztalatából születtek. A család, nevelés, gazdaság, politika,...
Tovább
Fülszöveg
Chiara Lubich írásai nem ismeretlenek a magyar olvasó előtt. Több mint hatvan éves munkássága során számos könyve jelent meg, rengeteg film- és hangfelvétel őrzi beszédeit, havonta olvashattuk az Életigéhez fűzött kommentárjait. Ez a kötet azonban az elsö olyan válogatás, amely lelkiségéről átfogó képet nyújt, rendszerezve közli a legfontosabb szövegeit a Fokoláre Mozgalom alapításától, 1943-tól kezdve egészen élete utolsó éveiig. Szerepel a gyűjteményben minden műfaj, melyben alkotott: elmélkedések és programadó beszédek, rövid aforizmák és személyes levelek, kérdésekre adott válaszok és díszdoktori székfoglalók. Lelki tanítását három részben mutatjuk be: az első rész karizmájának alappilléreit vázolja, a'második sajátos meglátásait a hit igazságáról, a harmadik, leghosszabb rész pedig lelki útjának társadalmi-teológiai vetületeiről szól, melyek karizmájából és az áltála alapított Fokoláre Mozgalom evangéliumi tapasztalatából születtek. A család, nevelés, gazdaság, politika, művészet, ökumenikus és vallásközi párbeszéd területén mind lényegi javaslatokkal élt, ezek segíthetnek abban a megújulásban, amelyre ma a világnak szüksége van.
Chiara Lubich (1920 - 2008) néhány társával alapította meg 1943-ban az azóta nemzetközi méretűvé szélesedett Fokoláre Mozgalmat, melynek küldetése, hogy hozzájáruljon Jézus végrendeletének megvalósulásához: „Legyenek mindnyájan egy." (Jn 17,21)
Tevékenységének köszönhetően jelentős egyházi rendezvények, püspöki szinódu-sok, i^úsági világtalálkozók meghívott vendége volt, fontos részt vállalt az új egyházi mozgalmak és közösségek kapcsolatának előmozdításában. A katolikus egyházon kívül is elismert személyiség, mivel széles körű ökumenikus párbeszédet folytatott, valamint fontos és gyümölcsöző kapcsolatokat épített ki más nagy vallások - az iszlám, a buddhizmus és a hinduizmus - képviselőivel is. Egység- és béketörekvéseiért számos elismerésben részesült világszerte. Temp-leton-díjat kapott a vallások ügyének előmozdításáért (London, 1977), UNESCO díjat a békére nevelésért (Párizs, 1996), több jelentős város díszpolgárává fogadta, rangos egyetemek adományoztak neki díszdoktori címet.
Vissza