1.068.099

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Kísérleti fizika I-III.

1-3. füzet/Kézirat

Szerző
Budapest
Kiadó: Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat-Tankönyvkiadó Vállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői kötés
Oldalszám: 693 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 28 cm x 21 cm
ISBN:
Megjegyzés: Az 1-2. füzet 120 példányban, a 3. füzet 62 példányban jelent meg. 785 fekete-fehér ábrával illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A fizika neve a /természet/ görög szóból ered, régebben a természetről szóló tudományt jelentette. A természettudományok specializálódása az egyes tudományágak sajátos módszereinek kialakulása... Tovább

Előszó

A fizika neve a /természet/ görög szóból ered, régebben a természetről szóló tudományt jelentette. A természettudományok specializálódása az egyes tudományágak sajátos módszereinek kialakulása szükségessé tette a természetről szóló tudományon belül egyes ágak elkülönítését /szeparálódását/, botanika, zoológia, biológia, fiziológia, kémia, fizika, geográfia, anatómia, geológia, stb. Ma a fizikán azt a tudományt értjük, amely az élettelen testeken végbemenő olyan jelenségekkel foglalkozik, amelyeknek lefolyásakor vegyi változás nem történik. A természettudományok közül a kémia áll legközelebb a fizikához, amely éppen a testeken végbement vegyi változásokkal foglalkozik. Pl. a vas mágnesezése, a fadarab megütése fizikai jelenségek, a vas "rozsdásodása", a fa elégetése kémiai jelenségek.
Az egyes természeti jelenségek azonban nem függetlenek egymástól, ezért annak ellenére, hogy gyakorlati szempontból kívánatos a felosztás, minden szétválasztási törekvés bizonyos mértékig mesterkélt. Ez megmutatkozik egyrészt abban, hogy a jelenségek egy igen nagy csoportja a fenti elhatárolás nyújtotta szűk keretekbe nem fér. A természettudományok fejlődése a kezdetben éles határvonalakat elmosta; a fizika és kémia tudományainak érintkezési területén új tudományág - a fizikai kémia - fejlődött ki. Az elektrolízis pl. a fizikai kémia körébe tartozik. Másrészt ismeretes, hogy a kémiai változásoknál is érvényesek a fizika törvényei és a kémiai alapfogalmaknak és alaptörvényeknek /pl. vegyérték, kémiai affinitás, kötési energia/ fizikai értelmezésük van.
A fizika és kémia szétválasztásának mesterkéltségét a legélesebben az atommagátalakulások mutatják, amelyeket kezdet óta atommagfizikai problémaként kezelnek; noha a magreakciók kémiai reakcióknak tekinthetők.
Mivel a fizikának és kémiának törvényei az összes természettudományra kiterjednek, szokás a fizikát és kémiát közös néven általános természettudománynak hívni; megkülönböztetve a speciális természettudományoktól /pl. földtan, csillagászat, élettan/, amelyekben nemcsak az általános természettudományok törvényei, hanem mérési módszerei is nélkülözhetetlenek. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem