1.052.847

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Budapest régiségei V.

A főváros területén talált műemlékek és történelmi nevezetességű helyek leírása

Szerző
Szerkesztő

Kiadó: Székes főváros kiadása
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Félvászon
Oldalszám: 167 oldal
Sorozatcím: Budapest régiségei
Kötetszám: 5
Nyelv: Magyar  
Méret: 26 cm x 21 cm
ISBN:
Megjegyzés: Számos illusztrációval. Nyomtatta a Franklin-Társulat nyomdája. Szerkeszti Dr. Kuzsinszky Bálint a székes fővárosi muzeum vezetője.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet:
A kegyelet és elismerés adóját kivánjuk leróni, a midőn a « Budapest Régiségei» V. kötetének első lapjait bold. Havas Sándor emlékezetének szenteljük.
Havas Sándor született 1824 május... Tovább

Előszó

Részlet:
A kegyelet és elismerés adóját kivánjuk leróni, a midőn a « Budapest Régiségei» V. kötetének első lapjait bold. Havas Sándor emlékezetének szenteljük.
Havas Sándor született 1824 május 7-én Felső-Micsinyén, Zólyommegyében. 1842-ben letévén az ügyvédi vizsgát, közpályáját 1845-ben mint pestmegyei tiszteletbeli aljegyző kezdte meg. Az első felelős magyar minisztérium megalakulása után 1848-ban a közlekedési minisztériumban titkárrá nevezték ki, de a forradalom kitörésekor otthagyta ezen állását, hogy mint önkéntes a hadjáratokban Jellasich s a szerbek ellen részt vegyen. Midőn e miatt azután hadi törvényszék elé állították, mert igazolni tudta magát, felmentették, csupán a fővárosból való távozásra utasíttatott. Ekkor egy ideig mint nevelő tartotta fenn magát egy vasmegyei mágnás családnál, honnét 1851-ben mint csanádmegyei titkár állami szolgálatba lépett. 1858-ban Borsodmegye főnökévé, 1864-ben a magyar helytartótanácshoz tanácsossá, majd a felelős minisztérium megalakulása után 1867-ben a belügyminisztériumban osztálytanácsossá neveztetett ki s 1871-ben miniszteri tanácsossá lépett elő. 1872-ben Deák-párti programmal Körmöczbánya sz. kir. város országgyűlési képviselőnek választotta meg, de már 1873-ban ismét visszatért az állami szolgálatba — és pedig a honvédelmi minisztériumhoz, 1874-ben pedig régi barátja Bartal György, akkori földmivelés-, ipar és kereskedelmi miniszter maga mellé államtitkárnak hivta meg s mint ilyen 1875-ben a fuzio után nyugdíjaztatta magát.
Vissza

Tartalom

Gömöri Havas Sándor. 1824-1894
A Nagyboldogasszonyról nevezett budavári főegyház. Irta gömöri Havas Sándor
Régi zsidó sirfeliratok Budáról. Irta Dr. Weisz Miksa
Budapest a népvándorlás korában. Irta Nagy Géza
Az aquincumi múzeum és kőemlékei. Ismerteti Dr. Kuzsinszky Bálint
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Budapest régiségei V. Budapest régiségei V. Budapest régiségei V. Budapest régiségei V. Budapest régiségei V. Budapest régiségei V. Budapest régiségei V.

A gerinc vászonnal pótolt, a borító foltos. A borító széle megtört.

Állapot:
12.000 ,-Ft
60 pont kapható
Kosárba