Előszó
A hazai biztosítási szakma növekvő elvárásainak megfelelően időszerűvé vált, hogy a biztosítási ügynökök egy egységes szakmai vizsgán adjanak számot felkészültségükről annak bizonyítására, hogy a...
Tovább
Előszó
A hazai biztosítási szakma növekvő elvárásainak megfelelően időszerűvé vált, hogy a biztosítási ügynökök egy egységes szakmai vizsgán adjanak számot felkészültségükről annak bizonyítására, hogy a biztosítási termékek értékesítését felkészülten, a legszükségesebb szakmai ismeretek birtokában végzik. Mindennek fontossága abból a felismerésből fakad, hogy az ügynökök munkájuk során a termékek iránti szükségletek felkeltésével és tudatosításával az ügyfelekhez közvetítik a szakma, a társaságuk és a saját imázsukat is annak bizalomkeltő és megtartó hatásával együtt. Ebben elért személyes sikereik minden esetben az egész szakma sikerét is hordozzák, amely a mind jobb felkészültséggel megsokszorozható.
Az alapvizsgára (A-vizsgára) való felkészítést szolgáló Alaptankönyv első kiadása a MABISZ Üzleti és Marketing Tagozatának kezdeményezésére és az Oktatási Tagozat szakmai támogatásával készült. Alapjául a biztosítási ügynökökkel szemben támasztott követelmények kidolgozása szolgált, amely a fenti Tagozatok tagjainak együttműködésével jött létre. Az 1997-98-ban 9000 példányban megjelent Alaptankönyvben lévő ismeretek elsajátításának megkönnyítése érdekében a Biztosítási Oktatási Intézet (BOI), dr. Farkas Szilveszter és dr. Szabó József közreműködésével munkafüzeteket dolgozott ki.
A munkafüzetek és a különálló tankönyv használata számos vizsgázónál nehézkesnek bizonyult, ezért igény mutatkozott arra, hogy a tananyagot egységesen, korszerűen, jól tanulható szerkesztési formában jelenítsük meg. A tankönyvsorozat második átdolgozott kiadásával már ennek az igénynek kívántunk megfelelni.
A biztosításszakmai és a biztosításjogi tankönyvek szakanyagainak válogatását és szerkesztését Hermann Tivadar, a szövegszerkesztését Kékesi Szabolcs végezte.
Az értékesítési rész bővítését és átdolgozását dr. Krolmusz Ferenc végezte, akinek grafikái mindhárom kötetet színesítik. Ehhez a részhez értékes szakanyagokkal járult hozzá Boros Pál és Nagy Andrea.
Az Alaptankönyv Fehér Ferencné, Dr. Kéri Zsuzsanna, Dr. Marczi Erika, Dr. Popper Klára, és Seremet Viktor szakmai véleményei alapján vált értékesebbé. Az új kötet lektorálását Dr. Horváth Veronika és Deák Jánosné végezte.
Vissza