Előszó
Biztosításelmélet és üzemgazdaságtan
A biztosítás-gazdaságtan alapozását a biztosításelmélet s üzemgazdaságtan jelent. Megtanuljuk, mi a biztosítás és hogyan működik a biztosító. Erre a...
Tovább
Előszó
Biztosításelmélet és üzemgazdaságtan
A biztosítás-gazdaságtan alapozását a biztosításelmélet s üzemgazdaságtan jelent. Megtanuljuk, mi a biztosítás és hogyan működik a biztosító. Erre a fundamentumra épít azután az ágazati biztosításnak éppúgy, mint a biztosításmatematika és több más tárgy is.
A modern biztosítástanban kiegészülnek ezek az ismeretek a pénzügytannal, és így válik tanulmányainkban a biztosítás pénzügyi szolgáltatássá. A biztosításelméleti és üzemgazdaságtani ismeretek összessége a biztosítás egyszeregye. E nélkül senki sem lesz valódi biztosítási szakember ("mesterember"), dolgozzon a biztosítás, illetve a biztosító bármely területén.
Biztosítási jog
A képzés célja, hogy a hallgató megismerje a polgári Törvénykönyv biztosítási szerződésekre vonatkozó rendelkezéseinek struktúráját, a biztosítási szerződés létrejöttének, módosulásának és megszűnésének szabályait, a biztosítási jogviszony szereplőiek jogait és kötelezettségeit, a vagyonbiztosítási, a felelősségbiztosítási, az életbiztosítási és a balesetbiztosítási szerződésekre irányadó különleges előírásokat, a biztosítási közjog alapintézményeit.
Ágazati biztosítástan
Minden ember alapvető igénye, hogy megszerzett vagyonát, kialakított életkörülményeit biztonságban tudja. Az anyagi biztonságot fenyegető veszélyeket teljesen elkerülni nem lehet, ezért megfelelő óvintézkedéseket kell tenni.
Ennek során értékeinket védeni igyekszünk a károsító hatásoktól, vagy csökkenteni próbáljuk az esetlegesen mégis bekövetkező veszteségek mértékét. Mindazon esetekben, amikor a megtett óvintézkedések ellenére mégis kárunk keletkezik, hasznos, ha olyan segítséghez jutunk, amely segít abban, hogy a kár következményeit elhárítsuk, visszaállíthassuk a kár előtti állapotot.
Vissza