Előszó
Ez a táncpedagógusok részére készült jegyzet az egészségtan és a mozgásbiológia néhány kérdését tartalmazza.
Rövidségénél fogva csak néhány problémát sikerült tárgyalni és azokat is igyekeztem...
Tovább
Előszó
Ez a táncpedagógusok részére készült jegyzet az egészségtan és a mozgásbiológia néhány kérdését tartalmazza.
Rövidségénél fogva csak néhány problémát sikerült tárgyalni és azokat is igyekeztem rövidre fogni. A táncpedagógusok általában egészséges, jó erőben lévő táncosokkal foglalkoznak és így első látásra talán meglepődnek, hogy az egészség és a betegség kérdéseit - ha egészen rövidre fogva is - de lehetőleg konkrétan ismertetem. Helyenként pedig, különösen a rosszullétekről és sérülésekről szóló fejezetben, a laikus számára ijesztőnek tűnő kérdések is szóba kerülnek.
A jegyzet két célt tűzött maga elé. Az első: meg kell világítani, milyen előnyös hatással jár az egészségi állapotra a rendszeres tánc. Nemcsak a táncpedagógus, hanem a táncos számára is hasznos tudatosítani, hogy a tánc fejleszti a fő szervrendszereket, a különböző táncok elsajátításával egyidejűleg más fizikai és szellemi képességei is fejlődhetnek, egészségesebbé válik, munkaképessége javul, közérzete, erőnléte jobbá lesz.
Mindenféle, táncból vagy más forrásból származó ártalom megelőzhető vagy ha már bekövetkezett, a gyors, szakszerű segítség hamarosan elháríthatja.
A másik célkitűzés, amely a jegyzet alapját képezi, azt a feladatot igyekszik megvalósítani, hogy a táncpedagógusok ismerjék meg a tánc mozgásfolyamatának alapját képező mozgásszerveket, azok szerkezeti és működésbeli sajátosságait.
A dióhéjban összefoglalt anyagot ajánlott irodalom követi, amelyből az érdeklődők részletesebb ismereteket meríthetnek.
Vissza