Előszó
A globalizálódó világgazdaságban egyre nagyobb igény mutatkozik arra, hogy a jövő évszázad lehetőségeire, alternatíváira fel lehessen készülni. Ez az igény jelentkezik ma Magyarországon, sőt egész...
Tovább
Előszó
A globalizálódó világgazdaságban egyre nagyobb igény mutatkozik arra, hogy a jövő évszázad lehetőségeire, alternatíváira fel lehessen készülni. Ez az igény jelentkezik ma Magyarországon, sőt egész Európában is.
Felismerve a téma fontosságát, a Nemzeti Szakképzési Intézet 1998 decemberében immár harmadszor rendezte meg a Szakképzéskutatás a jövőért című konferenciát. E rendezvény fórumot teremtett arra, hogy a szakképzés interdiszciplináris területén évről évre nyomon követhessük, honnan indultunk - és hová tartunk.
Az 1998. évi kutatási konferencia az Európai Unióhoz való csatlakozás jegyében szerveződött. így a plenáris és szekcióülések témája a szakképzésstruktúra alakulásától a szakképzésben jelentkező gazdasági és társadalmi igényeken át a gyakorlati oktatás és a folyamatos képzés területeit ölelte fel. Ennek keretében zajlott A nyitott szakképzés - mint a képzési kínálat eszköze című kerekasztal-beszélgetés is.
A kutatócsoportokban együttműködő elméleti és gyakorlati szakemberek felvázolták tanulmányozott területüket. Kutatásaik a szakképzésben zajló változásokat, a szakmai érdekek érvényesítésének lehetőségeit, következtetéseket és javaslatokat tartalmaztak.
Itt kell megjegyezni, hogy az informatika térnyerésével - a kor követelményeinek megfelelően - változott a kutatói gondolkodás, és változtak a kutatók által alkalmazott módszerek is. Hozzá kell tennem ugyanakkor; hogy a diszciplínahatárok átjárhatóságával új innovációs lehetőségek is teremtődnek.
Az előző évek azt bizonyítják: kimondottan hasznos, hogy a szakképzés területén évi egy alkalommal lehetőség nyílik a hazai és nemzetközi előadók tudományos eszmecseréjére, és ha ez segíti a tudományos gondolkodást, akkor a konferencia betöltötte szerepét.
Az intézet folytatja ezt az utat ez évben is - Önökkel, ugyanitt.
Vissza