Előszó
Kik foglalkozzanak baromfitenyészléssel?
Mindenki foglalkozhat baromfitenyésztéssel, akinek a baromfiak tartására alkalmas területe van s aki szereti az állatokat. Kellő hozzáértéssel minden...
Tovább
Előszó
Kik foglalkozzanak baromfitenyészléssel?
Mindenki foglalkozhat baromfitenyésztéssel, akinek a baromfiak tartására alkalmas területe van s aki szereti az állatokat. Kellő hozzáértéssel minden életpálya hasznos mellékkeresetévé tehetjük a baromfitenyésztést. Tisztviselők, kereskedők, iparosok és munkások mind mind foglalkozhatnak vele, de csak olyan mértékben, amennyire azt megengedik a rendelkezésére álló területeik, udvaraik és az e célra felhasználható pénzük stb. A baromfitenyésztéssel még oly kis mértékben is érdemes foglalkoznunk, hogy éppen csak a háziszükséglethez felhasználható baromfihúst és tojást, tovább a zsírt állítjuk elő a hasznos baromfiakkal.
A baromfitenyésztés igazi és legjobb otthona a nagyobb gazdaudvarokon és még inkább a tanyákon van, s általában a szabadabb nagyobb területeken.
Jól hasznosíthatjuk a baromfiakkal a szérüs kerteket, gyümölcsösöket, szőlőket, réteket, legelőket, tarlókat és kapás földeket, mert az itt talált elhullott magvakkal, a kártékony rovarok és gyommagvak felszedésével nemcsak olcsón nevelődnek fel a baromfiak, de egyúttal a mezőgazdasági termények védelméül is szolgálnak.
Baromfit azonban mindenkor csak annyit tartsunk, amennyit a rendelkezésünkre álló területen olcsón és haszonnal tarthatunk. Ne feledjük szem elől, hogy a kevés de jól tartott baromfi mindenkor több hasznot ad, mint a sok de rosszul tartott. Tehát ne a baromfiak nagy létszámára, mint inkább azok minél jobb termelési eredményeire helyezzük a súlyt. A baromfitenyésztést a legtöbb esetben mint hasznos mellékfoglalkozást vezetjük be, de meg is élhet a baromfitenyésztésből, mint önálló kereseti lehetőségből az, aki alaposan megtanulja az okszerű baromfitenyésztés minden tudnivalóját. Aki ugyanis hozzáértéssel válogatni tudja az állatait az évről évre jobb eredménnyel számolhat.
Vissza