Előszó
Az Országos Erdészeti Egyesület vándorgyűléseinek „fordulója" három-négy évtized egy erdőgazdaságnál. Ezért nem túlzás a vándorgyűlést „mérföldkőnek" nevezni egy-egy erdőgazdaság életében, hiszen a dolgozók - és a gyorsan növő faállományok - generációja cserélődik ki két vándorgyűlés között. Változnak emberek, állományok, módszerek, nézetek. Ügy gondoljuk ezért, hogy a vándorgyűlés alkalmából kiadásra kerülő ismertetés akkor tölti be hivatását, ha nem csupán a vándorgyűlés útvonalával, a megtekintésre kerülő állományok adataival, hanem mindazzal foglalkozik, ami jellemző a megye erdőgazdálkodására, faiparára és tudományos munkásságára. Mindazzal, amit a megye dolgozói és szakemberei vállaltak a kor társadalmi, gazdasági, tudományos törekvéseiből, s mindazzal, amit ez a kollektíva nyújtott vagy nyújt, gazdasági, társadalmi, kulturális, tudományos téren.
Amikor az ágazat fejlődésével, eredményével foglalkozunk, meg kell emlékezni a társadalmi szervek segítőkészségéről. A megye gazdasági, tudományos és társadalmi életében jelentős helyet képviselünk. A 23%-os területi aránnyal az ország erdősültebb vidékei közé tartozunk, kiemelkedő a faiparunk és szakmai kutatásunk. Az adottságoknak megfelelően jelentkezik a párt- és társadalmi szervek támogatása, figyelme, érdeklődése és megbecsülése. Eddigi fejlődésünk fontos tényezője ez és a dolgozók, szakemberek törekvéseivel együtt a szakma szempontjából a jövő biztos záloga.
Ennek szellemében állítottuk össze ezt a kiadványt az Országos Erdészeti Egyesület 1969. évi szombathelyi vándorgyűlése alkalmából, de nem csupán a vándorgyűlés céljaira, hanem az erdők államosítása óta eltelt negyedszázad eredményeinek reprezentálására is.
Vissza