Előszó
"A Bélyeggyüjtő" 1937/11. számában már megírtam, hogy aki a bélyeggel, mint nemes szórakozással foglalkozik, annak nem lehet elegendő az, hogy megszerzett bélyegét albumába elhelyezze, hanem tudnia...
Tovább
Előszó
"A Bélyeggyüjtő" 1937/11. számában már megírtam, hogy aki a bélyeggel, mint nemes szórakozással foglalkozik, annak nem lehet elegendő az, hogy megszerzett bélyegét albumába elhelyezze, hanem tudnia kell mindazt a történelmi és postai vonatkozást is, ami a bélyeggel kapcsolatos.
Illik tudni, hogy kit, vagy mit ábrázol a bélyegkép. Ha személyt, milyen hivatást töltött be, mivel tette magát nevezetessé, hogy róla bélyeget készítettek. Ha mást, az milyen eseményt elevenít meg, milyen nevezetes épületet, szobrot, képet ismertet, milyen ünnepélyes alkalmat örökít meg akár történelmi, tudományos, sport, kereskedelmi, gazdasági, vagy más vonatkozásban.
Az igazi bélyeggyüjtőnek tudnia kell azt is, hogy milyen nyomdai eljárással, papíron, vízjellel, fogazattal, példányszámban készült és mennyit semmisítettek meg belőle, ki tervezte a bélyeget.
Ezeknek ismertetésén felül célom az is, hogy: a készült példányszámok közlésével támpontot adjak a helyes értékelésre, megóvjam a gyüjtőt az értéken felüli vásárlástól, vagy értéken aluli eladásától. Felhívom a figyelmet a hamisításokra, az észlelt eltérésekre.
Vissza