Előszó
A szocialista iparosítás útján haladva, mezőgazdasági országból ipari országgá lettünk. A további cél, hogy hazánk a vas, az acél, a gépek országa legyen. E cél elérésének egyik feltétele, hogy...
Tovább
Előszó
A szocialista iparosítás útján haladva, mezőgazdasági országból ipari országgá lettünk. A további cél, hogy hazánk a vas, az acél, a gépek országa legyen. E cél elérésének egyik feltétele, hogy népünk egyre nagyobb tömegei ismerjék meg és tegyék magukévá a korszerű technikát. A meglévő ismeretek folytonos továbbfejlesztése mellett a legszélesebb rétegekhez kell eljuttatni a technika alapfogalmait.
A szerző ezzel a könyvével ennek a feladatnak tesz eleget. Jól választott példákkal és hasonlatokkal, dialektikusan vezeti be az olvasót az elmélet alapfokú területére. Könnyen érthető formában magyarázza meg a fizika szabályait és törvényszerű összefüggéseit a gyakorlatban előforduló jelenségekkel.
Az anyagok világában érvényesülő és megismert szabályok teszik lehetővé, hogy ne kiszolgálói, hanem gazdái tegyünk a gépeknek. A szerző a mozgástan elemei ismertetését az autóhoz és annak működéséhez fűzi. Ezáltal egyszerűen és fokozatosan rávezeti az olvasót a mozgástan néhány fontos és alapvető elméleti kérdésének megismerésére. Ebben az esetben az a kölcsönhatás mutatkozik, hogy az elméleti kérdések világos, könnyen érthető, gyakorlati magyarázatai közelebb hozzák az olvasót az automobilhoz, mint géphez.
Ahol a könyvben képleteket kellett használni, azok olyan egyszerű formában szerepelnek, hogy a számtani alapműveletekkel megoldhatók. Az előforduló algebrai képletek célja és jelentősége az, hogy a további tanulásban segítséget nyújtanak.
A könyv ösztönzést ad olvasóinak, hogy elméletileg tovább fejlődjenek és egyre hatékonyabban, szakszerűbben sajátítsák el a technikát az autó-, vagy akár más gépek területén is; ilymódon fokozottabb mértékben járulhatnak hozzá munkájukkal népgazdaságunk fejlesztéséhez, a szocializmus építéséhez.
Vissza