Előszó
Hölgyeim és Uraim, Tisztelt Kollégáim, Kedves Olvasók!
Szerencsére még mindig sokan vagyunk, akik büszkék arra, hogy hajdanán „csemegések" lehettek. Ezt a könyvet azért készítettük, hogy emléket...
Tovább
Előszó
Hölgyeim és Uraim, Tisztelt Kollégáim, Kedves Olvasók!
Szerencsére még mindig sokan vagyunk, akik büszkék arra, hogy hajdanán „csemegések" lehettek. Ezt a könyvet azért készítettük, hogy emléket állítsunk ennek a szervezetnek és még köztünk élő vagy már eltávozott dolgozóinak, akik a kommunista diktatúra dacára több évtizeden keresztül a szakma legjavát nyújtva, szeretettel és rendkívüli odaadással végezték munkájukat, és világra szóló eredményeket, sikereket tudtak elérni.
A szervezetben nagy számban voltak olyan régi magánkereskedők, akiknek a világháború előtt saját élelmiszerüzletük volt, ám az államosítás során elveszítették. Ők is szerepet kaptak az 1953-ban alapított Csemegében, hiszen a vállalat első embere, Koltai György mély emberségről tanúbizonyságot téve számított ezekre a szakemberekre is.
Régi szlogenünk, a „vásárló a király", mindig is a legfontosabb volt a számunkra. A vásárlókért folytatott áldozatos és alázatos munka kovácsolt össze bennünket úgy, hogy a Csemege Magyarország első számú, élen járó kereskedelmi vállalata lehetett.
Bízom abban, hogy sok olyan olvasó is kézbe fogja venni könyvünket, aki a fiatalabb generációkhoz tartozik, és érdeklődik a szakma iránt, vagy már most is a kereskedelemben dolgozik.
Ajánlom tehát ezt a könyvet a fiataloknak, akik el sem hiszik például, hogy egykor Magyarországon is jegyrendszer működött, és csak (bizonyos számú) tikettért lehetett élelmiszerhez jutni. Ajánlom ugyanakkor az idősebbeknek is, akik átélték, de szerencsére talán el is felejtették akkori nehézségeinket.
Vissza