1.067.017

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Az UNICE kialakulása, története, feladata és a magyar kapcsolat

Evolution, history, task of UNICE, UNICE and Hungary/Tanulmány/Study

Budapest
Kiadó: Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 75 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar   Angol  
Méret: 23 cm x 17 cm
ISBN:
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A második világháborút követően a demokratizálódási folyamat Európában elérte a gazdaság széles értelemben vett kereteit is. Az érdekeltek rájöttek, arra, hogy a háborúk és a szélsőséges... Tovább

Előszó

A második világháborút követően a demokratizálódási folyamat Európában elérte a gazdaság széles értelemben vett kereteit is. Az érdekeltek rájöttek, arra, hogy a háborúk és a szélsőséges konfliktusok elkerülésének egyik útja a gazdaság szabályozása, hatékony állami beavatkozásokon keresztül, továbbá a munka világának szereplői részéről létrejövő önkorlátozás és párbeszéd. Ezen együttműködés egyik „lába" a munkáltatói oldal.
A szabályozott piac egyik megnyilvánulása a Montánunió létrejötte és az abban szereplő országok munkaadói által kialakított szövetség a Conseil des Fédérations Industrielles d'Europe (CIFE). Ez a szerveződés volt a csírája a munkaadói szövetségnek, és evolúciós folyamatként az egyre jobban szerveződő nyugat európai gazdasági és politikai együttműködés mellett a Római Egyezmény kistestvéreként 1958-ban megalakult a Union des Industries de la Communauté européenne (UNICE).
Alakuláskor a római hatok országai munkaadó szövetségei alapították a szervezetet. (Német Szövetségi Köztársaságot és Hollandiát két-két szervezet képviselte. A görög munkaadók szövetsége társult tag lett.
Alakuláskor 7 igazgató és 7 alkalmazott képezte a létszámot, Az első főtitkár (Ms. H.M. Claessens) lett, az elnök, pedig Léon Bekaert. A központ Brüsszel lett. Alakuláskor 11 bizottságot és 12 munkacsoportot alakítottak ki az egyes kérdések demokratikus egyeztetésére.
A szervezet létrehozásának alapvető ösztönzője az volt, hogy a munkaadó szervezetek határokon átnyúló módon egyeztessék elképzeléseiket, hivatalos, bejegyzett szervezeten keresztül érvényesítsék jogaikat és hivatalos európai szervezetekkel hivatalos kapcsolatot építhessenek.
A szervezet felvállalja a stratégiai és a napi problémák kezelését és tárgyalását a különféle multinacionális szervezetekkel horizontális kapcsolatok kiépítésével. Az UNICE sohasem volt szektorális szervezet.
Az elmúlt több mint negyven évben sok kiváló elnök képviselte a munkaadókat, akik mind nemzetközi, mind hazájuk gazdaságában és politikájuk alakításában fontos szerepet játszottak.
A szervezet folyamatosan növekszik.
2004-ben 37 tag és 3 megfigyelő vesz részt a munkában, 30 országból. (A tagok és megfigyelők felsorolását és elérhetőségét lásd a függelékben.)
A jelenlegi szervezet öt fő bizottságot és 60 munkabizottságot tartalmaz. A szervezet mintegy 45 fő alkalmazottat foglalkoztat. A főtitkár Mr. Philippe de Buck és a jelenlegi elnök Dr. Jürgen Strube. Vissza

Tartalom

Az UNICE története röviden 5
Az UNICE elhivatottsága, és munkájának fő elvei 6
Az UNICE szervezete 7
Az UNICE központjának szervezeti felépítése 9
Az UNICE partnerszervezetei a társadalmi érdekegyeztetésben 10
Röviden a CEEP-ről 10
Röviden az UEAPME-ről 11
Röviden az ETUC-ról 11
Az európai társadalmi párbeszéd 11
Az UNICE és Magyarország 14
Rövidítések 16
Függelék:
1. Tagszervezetek és megfigyelők 17
2. Szak-politikai bizottságok és munkacsoportok 33
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Az UNICE kialakulása, története, feladata és a magyar kapcsolat Az UNICE kialakulása, története, feladata és a magyar kapcsolat
Állapot:
980 Ft
490 ,-Ft 50
2 pont kapható
Kosárba