Előszó
Részlet a könyvből:
A betegségek okai.
Semmivel sem kellene az embernek inkább törődnie, semmire nagyobb súlyt fektetnie; mint egészségének fenntartására. Ne legyen nagyobb óhajtása, minthogy...
Tovább
Előszó
Részlet a könyvből:
A betegségek okai.
Semmivel sem kellene az embernek inkább törődnie, semmire nagyobb súlyt fektetnie; mint egészségének fenntartására. Ne legyen nagyobb óhajtása, minthogy tartós legyen egészségi állapota. Mert csak egészséges ember képes állandóan munkálkodni, és a jelenkor oly nehéz, és izgató küzdelmei közepette a lét fenntartásáról kellőleg gondoskodni. Nem üres mondás az, hogy „az egészség gazdagság".
A valóságban azonban a mai emberiség egészségi állapota minő?
Bátran állithatjuk, hogy nincs kellendőbb czikk az „élet vásárján" mint az „egészség".
Vessünk csak egy pillantást az orvosok sokaságára, a klinikák és kórházak nagy tömegére, a melyek az egész föld kerekségén el vannak terjedve, a tömérdek gyógy-titkos stb. szerekre, a számtalan gyógymódra, a melyek az újságok révén napról-napra közhírré téttetnek és belátjuk, hogy bizony kell, miszerint az emberiség nagy része beteg legyen.
És valósággal igy is van. Az emberiség nagy része tényleg beteg. Ritka ember az, ki állandóan jó egészségnek örvendhetett. Egynek ez, másnak az a baja. Ehhez járul még a járványos betegségek egész serege; szóval bármerre tekintünk a legkülönfélébb és legijjesztőbb alakú betegséggel és senyvekkel találkozunk mindenfelé.
Ha ennyi baj eredete után kutatunk, hamarosan belátjuk, hogy az emberiség azért oly gyenge és beteg, azért van annyi különféle baja, mert a természetes életmódot nem ismeri, egész életmódja természetellenes.
Vissza