1.066.456

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Az összfegyvernemi hadsereg támadásban az 1941-1945-ös Nagy Honvédő Háború tapasztalatai alapján

Szerkesztő
Fordító
Lektor
Budapest
Kiadó: Zrínyi Miklós Katonai Akadémia
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött keménykötés
Oldalszám: 254 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN:
Megjegyzés: 9 db kihajtható melléklettel.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Az SZKP XXII, kongresszusán elfogadott program aláhúzza a kommunista párt és a szovjet nép győzelmes tapasztalatainak jelentőségét. A Szovjetunió 1941-1945-ös Nagy Honvédő Háborújának mélyreható... Tovább

Előszó

Az SZKP XXII, kongresszusán elfogadott program aláhúzza a kommunista párt és a szovjet nép győzelmes tapasztalatainak jelentőségét. A Szovjetunió 1941-1945-ös Nagy Honvédő Háborújának mélyreható tanulmányozása nemcsak ismereteket ad, hanem egyben hatalmas gyakorlati jelentőségű is.
A szovjet nép a kommunista párt vezetésével történelmi győzelmet aratott a német fasizmus és a japán imperializmus felett. A szovjet fegyveres erők hősiesen állták a háború nehézségeit, hatalmas akadályokat küzdöttek le, becsülettel megvédték hazájuk szabadságát, függetlenségét és testvéri segítséget nyújtottak más országok népeinek a fasiszta iga alóli felszabadításához.
A Nagy Honvédő Háború a katonai-elméleti nézetek kipróbálásának, a harci technika továbbfejlesztésének, a fegyveres tevékenység, a hadművelet és harc módjainak és formáinak, valamint a szervezeti felépítés továbbfejlesztésének mindenoldalú iskolájává vált. A Nagy Honvédő Háború befejezése óta eltelt két évtized alatt teljesen új harci eszközök jelentek meg, amelyek gyökeresen megváltoztatták a fegyveres erők arculatát és döntően hatottak a harctevékenységek jellegére. A háború tapasztalatai azonban a korszerű viszonyok között sem veszítették el jelentőségüket.
Az elmúlt háború harci tapasztalatainak sokoldalú és mélyreható tanulmányozása nemcsak a parancsnoki állomány hadműveleti-harcászati látókörét tágítja és katonai gondolkodását fejleszti, hanem lehetővé teszi, hogy a hadművészetet alkotó módon továbbfejlesszék. A harci tapasztalatok tanulmányozása különösen fontos a fiatal tisztek számára. Ezért felmérhetetlen jelentőségű a háború tapasztalatainak további közzététele, a hadművészet fontosabb kérdéseiről szóló munkák kidolgozása.
Az elmúlt években sok nagy terjedelmű hadtörténelmi munka jelent meg, amelyek ismertetik a szovjet nép és fegyveres erőinek hősiességét, bátor helytállását és a kommunista párt vezető szerepét a Nagy Honvédő Háborúban. Vissza

Tartalom

Előszó
Bevezetés 7
I. Fejezet: A hadsereg támadó hadművelet elméletének alapelvei a Nagy Honvédő Háborút megelőző időszakban 11
II. Fejezet: Az összfegyvernemi hadsereg támadó hadműveletének előkészítését és vezetését befolyásoló tényezők a Nagy Honvédő Háborúban 19
III. Fejezet: Az előkészítés módszereinek fejlődése az összfegyvernemi hadsereg támadó hadműveletében 29
IV. Fejezet: A hadsereg támadó hadművelet végrehajtási módszereinek fejlődése 93
V. Fejezet: A hadtápbiztosítás fejlődése 191
Befejezés 197
Jegyzetek 213
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem