Előszó
A magyar nép, a magyar társadalom az erdő iránt általában kevés érdeklődést tanusít, nem viseltetik iránta azzal a meleg vonzalommal és érdeklődéssel, melyet az erdő megérdemel. Az a rajongásig...
Tovább
Előszó
A magyar nép, a magyar társadalom az erdő iránt általában kevés érdeklődést tanusít, nem viseltetik iránta azzal a meleg vonzalommal és érdeklődéssel, melyet az erdő megérdemel. Az a rajongásig menő ragaszkodás, az a meleg érdeklődés, melyet egyes más nemzeteknél - de legkivált a németeknél - az erdővel szemben tapasztalhatunk, nálunk, sajnos nem, vagy alig észlelhető.
indokolható és részben menthető ez azzal, hogy a magyar nemzet, mint eredetére nézve pusztai nép, érzelmi és eszmevilágával az erdőtől távol áll s manapság is jórészt a fátlan Alföldet lakván, az erdőhöz szorosabb kapocs nem fűzi.
Fokozza ezt a csekély, lanyha érdeklődést a mai, úgynevezett modern kor társadalmának a természettől való tulságos eltávolodása, elpártolása.
Pedig a természet örök szépségeivel, változatos bájával méltó rá, hogy állandóan felköltse és ébrentartsa érdeklődésünket.
A nagy Alkotó egyik legszebb, legfenségesebb alkotását kétségtelenül az erdőben tárja elénk, mely a maga tökéletes szépségével, pompás összhangjával, növény- és állatvilágának gazdagságával mindenkor csodálatunkra érdemes. És ha a magyarságtól érzelmileg és földrajzilag távol is esik az erdő, ez nem vonja maga után azt, hogy értelmén és fogalomkörén is kívül essék, hogy teljesen hidegen hagyja s csak az anyagot lássa benne.
Vissza