Előszó
A szénbányászat és a munkásmozgalom kölcsönhatású fejlődése történetének kutatása, elemzése számos feladatot ró a bányászokra, történészekre. E feladatok mind teljesebb megoldása nemes szolgálat a...
Tovább
Előszó
A szénbányászat és a munkásmozgalom kölcsönhatású fejlődése történetének kutatása, elemzése számos feladatot ró a bányászokra, történészekre. E feladatok mind teljesebb megoldása nemes szolgálat a további fejlődés érdekélben és tiszteletadás a munkásmozgalom harcának ismert és még ismeretlen bányász képviselői előtt. Ilyen célok elérésélhez igyekeztünk hozzájárulni a példaszerű együttműködés eredményeként megjelent tanulmánnyal.
A borsodi szénbányászat történetéről átfogó tanulmány készül, melynek eddig bárom kötete jelent meg. Ebben Egercsehivel csak a szénmedencén 'belüli súlya arányában foglalkozhat a szerző. Ezért, és a bánya, valamint a Heves megyei barnaszénbányászat nevezetes évfordulói alkalmából kezdeményezte az Üzemvezetés a történeti és tárgyi emlékek gyűjtését, emlékkiállításon történő bemutatását, illetve feldolgozását és megjelentetését e tanulmány keretében.
Örömmel fogadtuk a kezdeményezést, és kötelességünknek éreztük a nemes szándék támogatását. Egyetemes bányász- és munkásmozgalmi érdek, hogy a történeti emlékeket a feledéstől megmentsük, és közkinccsé tegyük.
A történeti tanulmányok sorába jól illeszkedő mű született, melynek tárgya a Bükk-hegység első szénbányájához kapcsolódó, jelenleg egyetlen Heves megyei mélyművelésű szénbánya teljes története.
A bányászati és munkásmozgalmi történetkutatás újabb, határozott lépését jelenti ez a tanulmány, melynek megjelenéséért, a készséges együttműködésért a borsodi bányászok nevében köszönetet mondunk a Heves megyei Levéltárnak.
Köszönet és elismerés illeti a mű szerzőjét, aki a bányászattal most kapcsolatba kerülő részéről szinte megfoghatatlanul magas fokú érdeklődést és a bányászhivatás iránti tiszteletet tanúsító, eredményes munkát végzett.
Vissza