Előszó
A szentek tisztelete jelentős helyet foglal el vallásos életünkben. Ők a mi példaképeink. Szeretteink, szüleink, jó tanítóink képét is gyakran idézzük emlékezetünkbe. Amióta az Isten Fia, Jézus...
Tovább
Előszó
A szentek tisztelete jelentős helyet foglal el vallásos életünkben. Ők a mi példaképeink. Szeretteink, szüleink, jó tanítóink képét is gyakran idézzük emlékezetünkbe. Amióta az Isten Fia, Jézus emberi testben jelent meg, az ő ikonját, földi képét is megfestették, ábrázolták, tisztelték.
Az ő arca jelenik meg valamiképp minden emberben, különösen azokban, akiket a szentek és a boldogok között tisztelünk.
Krisztus szeretete és a szentek tisztelete alapja felebarátaink szeretetének, tiszteletének. De fordítva is igaz. Nem szereti Istent azt, aki felebarátját gyűlöli (I Jn 3,14).
Két fontos könyv legyen vezérünk az életünkben; a Szentírás és a szentek élete. Jézus meghívott mindenkit a boldogság útjára, mely a mennyei Atya szeretetében áll: „Legyetek tökéletesek, amint mennyei Atyátok tökéletes" (Mt 5,48). Fegyelmezett élet, „szűk út vezet az üdvösségre", a földi és örök boldogságra.
Jelen könyv az Árpád-ház szentjeit mutatja be. A szent művészet célja mindig egy volt: Istenhez vezetni minket.
A szerző Jézus Krisztust állította elsőként az Árpád-ház szentjeinek galériájába. Minden szent csak általa juthat az örök dicsőségbe. A második helyen a Boldogasszony áll. Szent István rendeletéből Ő a magyarok patrónája. Ezután következnek a többi szentek.
Legtöbbjük idegen országba került, ezért alig ismerjük őket. E könyv is segítsen az ő megismerésükben. Máriával együtt esedezzenek értünk, nemzetünkért Krisztusnál.
Vissza