1.059.898

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Az Ady-kultusz: magyar öngyilkosság!

Dr. Bartha József, Kuszkó István, Kovách Géza és Kőszegi László írása Ady Endréről

Szerző
Szerkesztő
Róla szól
Budapest
Kiadó: Fehérlófia Kiadó és Könyvesbolt
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 123 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 19 cm x 14 cm
ISBN: 963-85896-0-4
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Vitályos László és Orosz László irodalomtörténészek vállalkoztak arra az óriási feladatra, hogy Ady Endre önállóan megjelent műveit és az Ady-irodalmat szorgos munkával több mint hétezer tételből... Tovább

Előszó

Vitályos László és Orosz László irodalomtörténészek vállalkoztak arra az óriási feladatra, hogy Ady Endre önállóan megjelent műveit és az Ady-irodalmat szorgos munkával több mint hétezer tételből álló bibliográfiába gyűjtsék össze. Az 1972-ben megjelent kötet bővített, majd tovább bővített formája 1980-ban, illetőleg 1990-ben került további kiadásra.
Az 1980-ban megjelent bővített kiadás 150. tételszáma alatt szerepel Az Ady-kultusz: magyar öngyilkosság!, négy szerző: dr. Bartha József, Kuszkó István, Kovách Géza és Kőszegi László 1941-ben megjelent vitairata. A Kosztolányi Dezső által közzétett Az írástudatlanok árulása (Különvélemény Ady Endréről) (A Toll, 1929. július 14.) óta ez volt a második eset, hogy Ady Endre egész költői nagyságát, az irodalomban és a köztudatban elfoglalt helyét kérdőjelezték meg. A vitához, mely két pártra, az Ady-rajongók és Ady-ellenzők pártjára osztotta a közvéleményt, olyan korabeli periodikák csatlakoztak, mint például a Magyar Nemzet, Népszava, A Cél, Koszorú, Független Magyarország, Magyarság Útja, Katolikus Szemle, Esti Kurír, stb.
Kritika és kommentár nélkül adjuk közre az 1941-es kiadás pontos szövegét, mindössze a nyilvánvaló sajtóhibákon és az Adytól származó idézetek pontatlan közlésén láttuk szükségesnek javítani. A dőlt betűkkel szedett kiemelések rendszerint a vitairat szerzőitől származnak, ahol azonban az eredeti Ady-szövegben volt kiemelés, ott azt *-gal jelöltük.
Földessy Gyula, az Ady-versek "poéta adminisztrátora" 1939-ben, a Kelet Népe Könyvtára 1. számában megjelent gondolatával nyújtjuk át az olvasónak e ritka kordokumentumot:
"A magyar irodalomnak elevenebb és embereket-foglalkoztatóbb élője ma sincs Ady Endrénél. Testi halála óta mindmáig áradnak felé a szeretet és gyűlölet hullámai; költészete még ma is fel tudja ébreszteni a könnyes elragadtatásokat s a leplezett és leplezetlen dühöket. Ma is van, akinek Ady Endre ihletett és elküldetett próféta vagy rontó sátán... A lelkek ma is küzdenek és birkóznak vele, hisznek és kételkednek benne, egekig emelik és irigyen és rosszhiszeműen porba rántják..." Vissza

Tartalom

A szerkesztő előszava5
Kovách Géza: Gyógyulás útján7
Dr. Baráth József: A zsidó áfiumtól elkábított magyarok prófétája9
Tájékoztatás9
A cikkek gyűjteményei10
A magyarság lebecsülése13
A zsidóság fölmagasztalása22
A szabadkőművesség dicsérete33
A szociáldemokratákkal való barátsága38
Az álpróféta49
Kuszkó István: Hogyan terem nálunk a híres költő?61
Kovách Géza: Halálcsárdás (Részlet)69
Kőszegi László: Sub specie aeternitatis (Ady az örökkévalóság mértékével mérve)77
Kőszegi László: Utóhang123
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
Kuponos kedvezmény ezen könyv esetében nem vehető igénybe.