Előszó
Jeruzsálem, mely a zsidó nép múltjának jelenének és jövőjének leglényegét foglalja magába, annak 3000 éves jubileumát ünnepli, hogy Dávid király Izrael fővárosává tette. Attól a perctől kezdve és...
Tovább
Előszó
Jeruzsálem, mely a zsidó nép múltjának jelenének és jövőjének leglényegét foglalja magába, annak 3000 éves jubileumát ünnepli, hogy Dávid király Izrael fővárosává tette. Attól a perctől kezdve és egészen a mai napig, történelmünk minden eseménye szorosan összefonódott a várossal, legyen az megváltás, üldöztetés, száműzetés, szétszakítás vagy egyesítés, béke és testvériség. Mind szellemi és mind nemzeti szempontból Jeruzsálem a zsidó nép legátfogóbb szimbóluma.
Jeruzsálemnek, mint fővárosnak a háromezer éves évfordulója több, mint a világ egyik legősibb városának a "születésnapja": ez az esemény a zsidó nép nemzeti, kulturális és szellemi létének általános ünnepe.
A Joint Authority for Jewish Zionist Education az 1995/6-os tanév oktatási témájául Jeruzsálemet választotta. Célunk, hogy a világszerte működő zsidó oktatási központokban e témán keresztül mutassuk be a népünk számára meghatározó fontosságú szellemi értékeket.
A témában mérhetetlen mennyiségű oktatási lehetőség rejlik, szinte korlátlan mód nyílik rá, hogy a nevelő felkeltse a tanulók érdeklődését a zsidóság szellemi és nemzeti öröksége iránt.
A 'Jeruzsálem három évezred fényében' a zsidó vallási hagyomány bölcseinek, régészeinek, kutatóinak, íróinak, költőinek, történészeinek és hőseinek szemszögéből mutatja be Jeruzsálem zsidó történelmének tizenkét legfontosabb szakaszát.
Reméljük, hogy kiadványunk értékes hozzájárulás lesz az év oktatási témájához. A "Jeruzsálem három évezred fényében" egy jeruzsálemi szakértő csoport és számos más ország szakértői szoros együttműködésének és munkájának eredménye.
Ebben az évben számos rendezvényen fogunk megemlékezni a kiemelkedő jelentőségű évfordulóról. A legnagyobb fontosságot az izraeli vagy a világ bármely pontján létező különböző zsidó oktatási szervezetek és központok programjainak tulajdonítjuk. A vallási, kulturális és népi hagyomány folyamatos szem előtt tartása és ismétlése a Tóra egyik legalapvetőbb parancsa és létünk folyamatossága biztosításának előfeltétele.
Vissza