Előszó
Az AutoCAD grafikus tervező rendszert a PC-re fejlesztették ki, és a géptípus fejlődésével folyamatosan nőtt a rendszer tudása is. Első változata 1982-ben került forgalomba. A kezdeti változatok csak a síkbeli, a későbbiek már a térbeli ábrázolással is foglalkoztak. A Release 10 már egy teljes háromdimenziós CAD program, habár a lerajzolandó testet még mindig csak felületekkel alkotja meg, s így nem képes a test modellezésre.
A rendszer felépítése lehetővé teszi a korábbi változatok használatával készült rajzok kezelését is.
Az AutoCAD 10 program 286, 386 vagy 486-os, merevlemezes, matematikai koprocesszorral rendelkező gépeken hardverkulccsal használható.
Ebben az összeállításban részletesen a síkbeli ábrázolással foglalkozunk, amely a térbeli ábrázolásnak is az alapjait képezi. A háromdimenziós ábrázolást csak röviden tárgyaljuk.
A rajzokat elemeikkel (pont, egyenes, kör, ív stb.) szerkesztjük úgy, hogy parancsmódban (Command:) közöljük a szerkesztendő rajzelem nevét (POINT, LINE, CIRCLE, ARC stb.). A parancs vétele után a rajzszerkesztő megkérdezi a szerkesztéshez szükséges adatokat.
Az adatbevitel kérdezz-felelek rendszerben történik. A parancsok kiadása és a válaszok után minden esetben az ENTER (RETURN) gombot kell megnyomni.
Az elemek különféle tulajdonságokkal (vonalfajta, vonalvastagság, szín, réteg, méretarány stb.) rajzolhatok, a megrajzolt elemek mozgathatók (MOVE), nagyíthatók vagy kicsinyíthetők (SCALE), tükrözhetők (MIRROR), másolhatók (COPY), forgathatók (ROTATE), jellemzőik megváltoztathatók (CHANGE).
Vissza