Előszó
Amikor megkértek, hogy indítsunk egy új rovatot a magazinban, még egyszer kezembe vettem az eddig megjelent számokat, és olyan szemmel néztem át, hogy mi az eddigi siker titka, mit is vár tőlem az...
Tovább
Előszó
Amikor megkértek, hogy indítsunk egy új rovatot a magazinban, még egyszer kezembe vettem az eddig megjelent számokat, és olyan szemmel néztem át, hogy mi az eddigi siker titka, mit is vár tőlem az olvasó, a főszerkesztő. Rádöbbentem, nincs is olyan könnyű dolgom. a szép és elegáns, szépülni és megváltozni vágyó hölgyek, fiatalok és idősebbek öltözködésük, frizurájuk és sminkjük harmonizálására törekszenek. Való tény, hogy a külső megjelenés már fél siker is lehet, de az sem mindegy, mit sugároz a tekintetünk: jó közérzetet, vidámságot vagy netán éppen bánatot, betegséget. Testi és lelki kulturáltságunk kifejezi életformánkat, és egyre inkább tudjuk, hogy milyen fontos a kiegyensúlyozott, egészséges életmód. Napjainkban alig található olyan területe életünknek, ahol ne volna tapasztalható a szakemberek vészjelzése, jóindulatú figyelmeztetése. Közismert az is, hogy elkészült az egészségmegőrzés nemzeti programja, amely nemcsak az egyén felelősségét jelöli meg, hanem társadalmi összefogásra serkent az egészség védelme érdekében. Egészségünk fokozott védelme szellemi és fizikai állapotunk karbantartását, fejlesztését célozza.
Természetesen ez nemcsak rajtunk múlik. Egészségmegőrzési tevékenységünket gazdasági, társadalmi, kulturális, környezeti és biológiai tényezők egyaránt meghatározzák, illetve befolyásolják. Egészségünket nem lehet elválasztani a családi "örökségek"-től, a belénk nevelt jó vagy rossz szokásoktól, viselkedési és táplálkozási kultúránktól, oktatási rendszerünktől, egészségügyi ellátásunktól, gazdasági helyzetünktől és saját igényeinktől sem. Egészségmegőrzési tevékenységünk célja a feltételek kedvezőbbé tétele. A program megvalósítása, egészségünk tehát mindannyiunkon, s elsősorban rajtunk múlik.
Vissza