Előszó
Mindnyájan tudjuk, hogy a magyarországi szakkönyvkiadás helyzete, a mai szakkönyvkínálat össze sem hasonlítható a fejlett országokban található óriási kínálattal. Ha valaki folyékonyan olvas ezeken a nyelveken, illetve a pénztárcája elbírja ezen árszinteket, mindenképpen érdemes egy-egy pillantást vetni pl. a bőséges németországi faipari szakkönyvkínálatra. Amennyiben nem a válasz, úgy a magyar piacon kell keresgélnünk. A magyar piacon a „rendszerváltás" idején volt a legsiralmasabb a szakkönyvellátottság, a Faipari kézikönyv már a könyvtárakban sem volt hozzáférhető, vásárolni pedig csak itt-ott volt lehetőség. Szerencsére a helyzet a 90-es évek eleje óta lassan, de változni látszik, feltűntek az első fecskék és folyamatosan jelennek meg az új faiparos szakkönyvek.
Ezen könyv, melyet most tart a kezében a Tisztelt Olvasó egyrészt ezen piaci igény és egy régi intézmény újraindítása, a mestervizsga intézménye által keltett igény nyomán született.
A könyv úgy lett megszerkesztve, hogy a mestervizsgára készülő szakember a könyv fejezeteit olvasva hatékonyan tudjon felkészülni a mestervizsga elméleti része által támasztott követelményekre, a könyv végén található ellenőrző kérdések pedig a felkészültség fokának megítélését segítik.
A könyv az elméleti tudás alapjai, rajzismeret, anyagismeret, művészeti stílusok, számítástechnika, technológia, üzemtan, szabványok, munkavédelem témakörben próbál aktuális ismeretekkel szolgálni, a faipari szerkezetek (bútor, épületasztalos) témakör - a téma nagysága miatt - egy következő kötetet igényel majd.
Ajánljuk a könyvet mindazoknak, akik az asztalos-faiparban dolgoznak, tanítanak, illetve azon mesterjelölteknek, akik egy a mestervizsgára hatékony felkészülést segítő nyomtatványt szeretnének a kezükbe venni.
Molnár Péter
Országos Asztalosipari Szövetség elnöke
Vissza