Előszó
E jegyzet az integrált áramköri technika egyik jelentős, és különösen gyorsan fejlődő ágát dolgozza fel. Elődje a Villamosmérnöki Karon folyó szakmérnökoktatáshoz készült, anyaga viszont...
Tovább
Előszó
E jegyzet az integrált áramköri technika egyik jelentős, és különösen gyorsan fejlődő ágát dolgozza fel. Elődje a Villamosmérnöki Karon folyó szakmérnökoktatáshoz készült, anyaga viszont fokozatosan bevonul a villamosmérnökképzés programjába. Részben ez, részben pedig az előző kiadás nyomdába adása óta bekövetkezett fejlődés indokolja az új, átdolgozott változat megjelentetését.
Az anyag öt főrészre oszlik.
A bevezető jellegű első fejezet az integrált áramkörök eszközkészletét és a technológiából eredő korlátozásokat foglalja össze, de rámutat az egyszerre készült alkatelemek egyformaságából eredő új lehetőségekre is.
A második fejezetben egy jellegzetes, igen elterjedt áramkör, a differenciálerősítő kerül tárgyalásra.
Talán a harmadik fejezet a legfontosabb. Ebben ismertetjük az áramkörintegrálás megkövetelte különleges alapáramköröket, amelyek az összetett áramkörök építőkockái.
A negyedik fejezet az igen széles körben elterjedt műveleti erősítők felépítését és analízisének módszereit írja le.
A zárófejezet, az ötödik, különleges áramkörökkel, s általában az integrált áramkörök működési határainak kiterjesztésével foglalkozik.
A jegyzet elejétől végéig az integrált áramkör tokján belül lejátszódó folyamatokra helyezi a fő hangsúlyt, s nem bocsátkozik alkalmazási részletkérdésekbe. Célja a félvezető eszközök fizikája, technológiája és a belőlük készített integrált áramkör fő jellemzői közti kapcsolat megvilágítása.
Vissza