Előszó
Mindenféle negatív dolog miatt a sors úgy hozta, hogy a gyulai gyermekkorházban írjam meg e könyv bevezetőjét.
A nyári hancúrozások: strand, tábor, csavargás után mintha elvágták volna a fűben...
Tovább
Előszó
Mindenféle negatív dolog miatt a sors úgy hozta, hogy a gyulai gyermekkorházban írjam meg e könyv bevezetőjét.
A nyári hancúrozások: strand, tábor, csavargás után mintha elvágták volna a fűben fekvés és a nagy túrák élményét. A víz, a kert és a gyümölcsök illatát felváltotta a fertőtlenítő szaga, a színek kavalkádját pedig a fehér magányos csöndje.
Mindez ráébreszt arra, hogy milyen jó a természet szabadságában élni! Csak egy lépés és elénk tárul a világ: tavasszal a friss fű fölött repdeső cserebogár, nyáron a vízpart nyüzsgése, ősszel az avar illata, télen pedig a hó lány süppedése.
Miről is szól ez a könyv? Nem vagyok pedagógus, amit itt leírtam, nem tananyag, csak ahhoz kapcsolódó kiegészítő ismeretanyag. Az első, elméleti jellegű rész megismertet röviden a hazai természetvédelemmel, majd a szűkebb környezettel: a Kőrös-Maros Nemzeti Parkkal. A második rész gyakorlatiasan, a Maros-ártér területet szem előtt tartva foglalkozik vízzel, vízparttal, növényekkel, állatokkal és a védett területeken kívüli, természetközeli élőhelyeket tekinti át. Az egyes fejezetek végén feladatsorok találhatók, melyek az erdei iskolában megoldhatók és a szerzett tudás elmélyítését, a gyakorlást, kutatást szolgálják.
A könyv célja a természeti környezettel való megismertetés, valamint bátorítás nyújtása azoknak, akik a természet, illetve a természetvédelem iránt érdeklődnek. Hiszen mi, akik szeretjük a természetet, ha összefogunk, megmenthetjük gyermekeinket, hogy ők is szerethessék, mert az emberfő csak azt szereti amit és azt kit ismer.
Fogadja szeretettel mindenki ezt a könyvecskét, legyen az felnőtt vagy ifjú "harcos" a természet védelmében.
Vissza