Előszó
Részlet:
Ötödször egyedül és kikötés nélkül a Föld körül
Húszfős mezőny vágott neki november elején mintegy 24 ezer tengeri mérföld megtételének a Vendée Globe keretében, amely az 1989/90-es...
Tovább
Előszó
Részlet:
Ötödször egyedül és kikötés nélkül a Föld körül
Húszfős mezőny vágott neki november elején mintegy 24 ezer tengeri mérföld megtételének a Vendée Globe keretében, amely az 1989/90-es debütálás óta immár ötödször teremt alkalmat a legtapasztaltabb vitorlázóknak önmaguk lehető legteljesebb megismerésére. A földkerülő viadal várhatóan több mint három hónapja során valamennyi résztvevőnek lehetősége nyílik arra, hogy tesztelje tudását, felkészültségét, lelki állapotát, lévén, hogy a szabályok szerint csak az maradat versenyen, aki külső segítség igénybevétele, illetve kikötés nélkül ér vissza a rajt színhelyére, a franciaországi Les Sables d'Olonne-ba.
"Az első verseny során az ismeretlennek vágtunk neki, a tizenhárom akkori induló közül senki sem rendelkezett megfelelő tapasztalattal" - mondta Phillippe Jeantot, aki a BOC Challenge kétszeri megnyerése után álmodta meg az azóta már rendkívül nagy presztízsűvé vált viadalt, melyet sokan valamennyi földkerülő megméretés közül a legnehezebbnek tartanak.
Ahogy korábban mindig, úgy ezúttal is vegyes a mezőny, néhányan maximálisan elégedettek lennének már azzal, ha "csupán" szerencsésen hazaérnének, míg persze akad nem egy vitorlázó, aki a győzelemért, illetve a minél jobb helyezésért száll versenybe. Szakértők szerint a brit Mike Golding számít a legnagyobb esélyesnek, a legutóbbi angol Transat győztese ugyanis - aki másodszor vesz részt a Vendée Globe-on -, rendelkezik mindazzal, ami a sikerhez kell: technikailag kiváló, egyben rendkívül tapasztalt hajós, vitorlása pedig fiatal, gyors és jól bejáratott. Mellette a francia Roland Jourdain, Jean Le Cam, Jean-Pierre Dich, Marc Thiercelin, Vincent Riou, Sébastien Josse és a brit Alex Thomson reménykedhet abban, hogy ténylegesen beleszól a versenybe.
Vissza