Előszó
Az Űr Jézusnak megnyilatkozásáról szóló e könyv, az u. n. Jelenések könyve, nem hét pecséttel lezárt könyv, mint, ahogy azt sokan sokáig gondolták. E könyvnek V. részében említett hét pecsétes...
Tovább
Előszó
Az Űr Jézusnak megnyilatkozásáról szóló e könyv, az u. n. Jelenések könyve, nem hét pecséttel lezárt könyv, mint, ahogy azt sokan sokáig gondolták. E könyvnek V. részében említett hét pecsétes könyv: nem a Jelenések könyve, hanem egészen más, amint azt majd meglátjuk. Míg Dániel próféta a rábízott jövendőlésekre vonatkozólag ezt az utasítást kapta: »Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket és pecsételd be a könyvet a végső időig: »tudakozzák majd sokan és nagyobbá lesz a tudás« (Dán. 12, 4), addig Jánosnak a Jelenések könyvére vonatkozólag azt mondta Isten angyala: »Le ne pecsételd e könyv prófétáló beszédét; az idő ugyanis közel van.« (Jel. 22, 10.).
Ez, az Űr megnyilatkozásáról szóló könyv, élőképekben vagy típusokban és jelekben mutatja be nekünk az Űr dicsőséges eljövetelével összefüggő dolgokat és eseményeket. Hogy az előkép és a jelkép között mi a különbség, erre hadd idézzem Dr. Pataky Arnold:
»Az apokalipszis történelem bölcselete« című 1937-ben megjelent könyvének egy a kérdést jól megvilágító magyarázatát: »
Előkép, típus olyan személy, tárgy vagy esemény (hozzátehetjük, hogy: állapot is), mely az Isten rendelése szerint, valamely később fellépő személyt, tárgyat vagy eseményt (állapotot is) jelez előre. Jelkép (szimbólum) és előkép közt az a legfontosabb különbség, hogy a jelkép csak a jelzendő dolgokért létezik, önmagában nincs különös jelentősége, míg az előkép önmagáért is, meg a jelzendő későbbi személyért, tárgyért vagy eseményért is létezik. Jelképet bármely eszes lény (Isten, angyal, ember) alkothat; előképet csak Isten rendelhet, mert egyedül Ő tudja előre a történelem eseményeit és egyedül Ő ismeri előre a jövendő eseményekben szereplő személyeket és dolgokat.
Vissza