Fülszöveg
Az álarcok történeti és materiális meghatározottságai - a szubjektum önértésében és a percepció szimbolikus regiszterében betöltött konstitutív szerepe, fenomenológiája révén - egy minduntalan táguló, újabbnál újabb perspektívákkal gazdagodó horizontot nyitnak meg. Az álarcszerüen megképzödö, s temporálisan változó sokszínűség, többalakúság a szubjektum mibenlétére kérdez rá. Egy olyanféle öntükröző struktúrát alkot, amelynek végső evidenciája, eszencialitása, stabil középpontja sohasem kutatható fel. A maszk a lehető legtágabb értelemben vett kommunikációs interakciókban olyképpen fedi el, másítja meg az identitást, az azonosság bensőséges áttetszőségét, hogy közben önmaga is hozzájárul annak megteremtéséhez. Kötetünkkel, mely A vajdasági magyar irodalom interkulturális kontextualizációja elnevezésű projektum (2006-2010) idei kutatási eredményeit tartalmazza, lezárni a Tartományi Tudományügyi és Technológiafejlesztési Titkárság támogatásának köszönhetően 2006 óta folyó tudományos...
Tovább
Fülszöveg
Az álarcok történeti és materiális meghatározottságai - a szubjektum önértésében és a percepció szimbolikus regiszterében betöltött konstitutív szerepe, fenomenológiája révén - egy minduntalan táguló, újabbnál újabb perspektívákkal gazdagodó horizontot nyitnak meg. Az álarcszerüen megképzödö, s temporálisan változó sokszínűség, többalakúság a szubjektum mibenlétére kérdez rá. Egy olyanféle öntükröző struktúrát alkot, amelynek végső evidenciája, eszencialitása, stabil középpontja sohasem kutatható fel. A maszk a lehető legtágabb értelemben vett kommunikációs interakciókban olyképpen fedi el, másítja meg az identitást, az azonosság bensőséges áttetszőségét, hogy közben önmaga is hozzájárul annak megteremtéséhez. Kötetünkkel, mely A vajdasági magyar irodalom interkulturális kontextualizációja elnevezésű projektum (2006-2010) idei kutatási eredményeit tartalmazza, lezárni a Tartományi Tudományügyi és Technológiafejlesztési Titkárság támogatásának köszönhetően 2006 óta folyó tudományos munka ötéves ciklusa.
A konTEXTUS konferenciák és könyvek minden évben más témára fókuszálva és más-más ^^^^^ összetételben alakították ki a szomszédos régiókból érkező irodalomtudósokkal, ^^^ nyelvészekkel, pszichológusokkal, ^^^ müvelődéstörténészekkel közösen elképzelt műhelyt.
Ezúttal Rudas Jutka (Maribor), Ladányi ^^H István (Veszprém), Samu János Vilmos, Bence Erika, Utasi Csilla, Nóvák Anikó, Koncsos Kinga, Hózsa Éva, Csányi Erzsébet, Beke Ottó, Horváth Futó Hargita, Ispánovics Csapó Julianna, Fekete J. József ^^ és Andric Edit értekezik az identitás, a költői ^^^ maszk, az alakmás és a deperszonalizáció ^^^ kérdéséről általában, illetve Tolnai Ottó, Sinkó ^^ Ervin, Sütő András, Esterházy Péter, Herceg János, R. L. Stevenson, Kosztolányi Dezső, Milos Cmjanski, Danyi Zoltán, Gion Nándor, Sziveri János, Simon Grabovac, Nemes Nagy Ágnes prózai/lírai diszkurzusa kapcsán.
Vissza